Regióny Poprad

Spoločnosť SAD Poprad rozšírila vozový park o 15 autobusov. Minula pritom milióny eur

ilustračná foto Zdroj: TASR / Oliver Ondráš

POPRAD – Do vozového parku spoločnosti SAD Poprad pribudlo počas víkendu pätnásť nových autobusov. Celková investícia do vozidiel spolu s príslušenstvom dosiahla takmer tri milióny eur. Na financovaní sa podieľal aj Prešovský samosprávny kraj (PSK) na základe zmluvy vo verejnom záujme. Ako informovala Lea Heilová z oddelenia komunikácie a propagácie PSK, nové autobusy prímestskej dopravy budú jazdiť pod novou značkou Tatra Expres. Podľa manažmentu spoločnosti je snahou dopravcu pokračovať v obnove vozidiel každý rok, aby sa cestujúcim poskytovala kvalitná, moderná a ekologická služba.

 

Autobusy sú dvojdverové s celkovou dĺžkou 10,7 metra a prepravnou kapacitou 64 osôb. Sú plne klimatizované a vybavené informačnými tabuľami. Zároveň splňujú najvyššie emisné európske normy Euro 6. „Autobusy by mali byť nielen v zime vyhrievané a v lete chladené, ale celoročne bezpečné. Som presvedčený, že novými a modernými autobusmi sa zvýši bezpečnosť, ale aj komfort pre cestujúcich,“ uviedol predseda PSK Milan Majerský.

Verejný dopravca SAD Poprad v súčasnosti zavádza aj dispečersko – riadiaci systém, vďaka ktorému si cestujúci jednoducho zistia aktuálnu polohu vozidiel. Doteraz táto služba fungovala na portáli mojbus.sk, v súčasnosti je dostupná na platforme ubian.sk.

Aktuálne má SAD Poprad vo svojom vozovom parku 180 vozidiel, ich priemerný vek presahuje sedem rokov. Cieľom spoločnosti je znížiť priemerný vek v najbližšom období na maximálne 5,5 roka.