Regióny Trenčín

Spomienková akcia na pamiatku tragédie Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby

ZDROJ: fb HaZZ

TRENČÍN– Príslušníci Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) z Okresného riaditeľstva HaZZ v Trenčíne sa stali absolútnymi víťazmi 18. ročníka pretekov posádok rýchlej zdravotnej pomoci Rescue Lesnica 2021 s medzinárodnou účasťou v Monkovej doline v Ždiari.

 

Ako informoval hovorca Krajského riaditeľstva HaZZ v Trenčíne Marián Petrík, počas súťaže si záchranári museli poradiť so simulovanou dopravnou nehodou, udalosťou s hromadným postihnutím osôb a so záchranou topiacej sa osoby v bazéne. Pripravenosť jednotlivých posádok preveril náročný terén. “V konkurencii 21 posádok sa podarilo zvíťaziť príslušníkom Hasičského a záchranného zboru Petrovi Valkovi, Miroslavovi Pokrývkovi a Róbertovi Gavendovi,“ doplnil Petrík. Súťaž sa koná každoročne a je aj spomienkou na záchranárov, ktorí zahynuli pri výkone svojej práce 17. júla 2015 pri páde vrtuľníka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby z Popradu v Slovenskom raji.

Zahynuli pri ňom štyria členovia posádky Marek Rigda, Ľubomír Majerčák, Martin Svitana a Dušan Leskovjanský. O rok neskôr sa tragédia zopakovala, keď 7. septembra 2016 v nočných hodinách pri páde vrtuľníka zahynula trojčlenná posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby z Popradu Patrícia Krajňáková, Ján Rušin, František Bartoš aj s pacientom.

Galéria
ZDROJ: fb HaZZ
ZDROJ: fb HaZZ
ZDROJ: fb HaZZ
navigate_before
navigate_next