Regióny Šport Poprad

Športová TRAGÉDIA: Pri dopravnej nehode zomrel úspešný slovenský cyklista

Adrián Babič na trati v časovke kategórie elite počas spoločných Majstrovstiev Slovenskej a Českej republiky v cyklistike v Žiari nad Hronom. Zdroj: TASR / Branislav Račko

POPRAD – Slovenský cyklista Adrián Babič zomrel v stredu pri dopravnej nehode. Dvadsaťštyriročný deaflympionik neprežil kolíziu s automobilom počas tréningu, informoval oficiálny web Slovenského deaflympijského výboru.

 

Babič súťažil aj so zdravými pretekármi. Bol majstrom i vicemajstrom Slovenska v časovke jednotlivcov v kategórii do 23 rokov, bronzový z majstrovstiev Slovenska v časovke jednotlivcov v kategórii elite, juniorský majster Slovenska v zimnom triatlone, víťaz Slovenského pohára v cestnej cyklistike v sezóne 2019 a účastník majstrovstiev Európy a sveta.

“Členovia Deaflympijského výboru Slovenska spomínajú na Adriána ako skromného a príjemného mladíka a v myšlienkach sú teraz s jeho matkou a trénerkou, ktoré boli jeho veľkými oporami na ceste za úspechmi,” píše sa na facebooku Slovenského deaflympijského výboru.

 

Galéria
Zdroj: FB / Polícia SR – Prešovský kraj
Zdroj: FB / Polícia SR – Prešovský kraj
Zdroj: FB / Polícia SR – Prešovský kraj
Adrián Babič na trati v časovke kategórie elite počas spoločných Majstrovstiev Slovenskej a Českej republiky v cyklistike v Žiari nad Hronom. FOTO TASR – Branislav Račko
navigate_before
navigate_next