Zahraničné

Srbsko hlási najvyšší denný prírastok úmrtí od začiatku pandémie

Zdroj: TASR /Milan Kapusta

BELEHRAD – Srbsko v utorok potvrdilo 13 nových úmrtí na ochorenie COVID-19, ktoré spôsobuje nový koronavírus. Ide o vôbec najvyšší denný nárast od vypuknutia koronavírusovej pandémie. Informovala o tom agentúra HINA s odvolaním sa na srbské ministerstvo zdravotníctva.

Srbsko zaznamenalo celkovo 330 úmrtí na COVID-19. Za uplynulých 24 hodín v krajine zaevidovali aj 299 nových prípadov nákazy koronavírusom, čo je o niečo menej ako predchádzajúce dni, keď úrady hlásili viac ako 300 prípadov za jediný deň. Celkovo je v krajine hospitalizovaných 2942 ľudí, z nich 110 je napojených na pľúcnu ventiláciu. Od 6. marca testovali v Srbsku 455.604 ľudí a infekciu zistili v 16.719 prípadoch.

V metropole Belehrad a ďalších 18 mestách a obciach bol vyhlásený mimoriadny stav. V Belehrade v pondelok sprístupnili núdzovú poľnú nemocnicu s 500 lôžkami. Námestník primátora Belehradu Goran Vesič uviedol, že dočasná nemocnica v športovej hale je “preventívnym opatrením”, keďže nemocnice v hlavnom meste pri súčasnom náraste prípadov infekcie dosahujú svoju maximálnu kapacitu. Nákaza v Srbsku sa vrátila a má rozsah naposledy zaznamenaný na vrchole pandémie v tejto balkánskej krajine v marci a apríli, napísala agentúra AP.