Regióny Nitra Levice Top

SRDCERVÚCA CESTA za MŔTVYMI RODIČMI: Deti manželov, ktorí zahynuli v Chorvátsku, prišli na miesto TRAGÉDIE

CHORVÁTSKO/LEVICE – Najsmutnejšia cesta akú kedy zažili. Bratom Martinovi a Tonovi krvácalo srdce, keď merali cestu do Chorvátska. Nebola to cesta plná radosti a očakávania, ale sĺz, bezmocnosti a spomienok na otca a mamu, ktorých už nikdy neuvidia. Ich rodičov usmrtil nemecký vodič na ceste počas bicyklovania.

 

Anton (†69) a Helenka (†71) jazdili ešte minulý piatok na elektrobicykloch vo svojej obľúbenej dovolenkovej destinácii v Chorvátsku. Cesta sa im stala osudnou. Nemecký vodič BMW neprispôsobil rýchlosť poveternostným podmienkam, na mokrej ceste v tiahlej zákrute tak prešiel do protismeru a vrazil najprv do Antona a potom aj do Heleny. Ich synov čakala tá najsmutnejšia cesta ich života. “Vždy sme sa tešili, ale v ten deň nám tiekli slzy po lícach. Občas sa nám ich podarilo  zastaviť a vtedy sa vynárali spomienky na vás, mami, oci,” píšu bratia o svojej bezmocnosti. Vzápätí sa prihovárajú svojim milovaným, dnes už nebohým rodičom: “Pamätáte sa, ako ste nás budili v aute, keď sme boli malí chlapci? ´Vstávajte, tunel ide´, a my sme s úžasom pozerali kde to sme. To sme mali najradšej, lebo sme sa už približovali k moru,” spomínajú na šťastné chvíle s rodičmi v Chorvátsku.

Na mieste tragédie postavili najbližší pietne miesto.
Zdroj: fb

Takto ste nemali odísť, to ste si nezaslúžili

Syn Martin priznal, že to bol nesmierne ťažký víkend. Plný sĺz, spomienok a smútku. “Ďakujeme všetkým čo na nás myslia. Nevieme ešte presne kedy sa nám našich podarí priniesť na rodnú zem, Slovensko. Sú s tým veľké problémy,” opisuje. Zároveň priznáva, že je to bolesť, akú doteraz nepoznal. Svoje veľké ďakujem venovali priateľom Peťovi a Katke za veľkú pomoc pri vybavovaní všetkých záležitostí a za to, že stáli pri našich až dokonca. “Ideme domov. Príliš to bolí,” uzatvára syn Martin.

Petrova spomienka na Antona a Helenku, ktorý ich bral ako svojich rodičov.
Zdroj: fb

Boli ste aj moji rodičia

Práve Petrovi, ktorí stojí pri súrodencoch ako veľká pomoc, smrť Helenky a Antona trhá srdce. “Budete chýbať, ani  sa nedá opísať ako. Odkedy som prišiel o svojich rodičov, práve vy ste mi ich nahradili teta Hela a ujo Tono,” neskrýva obrovskú bolesť. “Boli ste nám nielen náhradnou mamou a otcom, ale aj kamarátmi a parťákmi na lyžovačky a bicyklovačky a žiaľ aj na tej poslednej spoločnej,” píše ich priateľ a ako vraví aj ich syn Peter. Rodina stále nechápe, že už nie sú medzi nami…

Mali spoločné záujmy a začiatkom budúceho roka by oslávili 10. výrošie svadby.
Zdroj: fb

OBROVSKÁ TRAGÉDIA v Chorvátsku! Dvaja SLOVENSKÍ cyklisti PRIŠLI O ŽIVOT pod kolesami auta

V januári by oslavovali

Už začiatkom budúceho roka by manželia oslávili 10. výročie svojej svadby, to sa však už nestane… Vodič (65) BMW z Nemecka spôsobil dopravnú nehodu, pri ktorej obaja zomreli. Stalo sa tak na miestnej ceste Tribunj-Ivinje. Ako chorvátska polícia uviedla, vodič BMW z Nemecka neprispôsobil jazdu podmienkam na ceste. V tom čase pršalo, cesta bola mokrá, vodič jazdil príliš rýchlo v ľavotočivej tiahlej zákrute a tak sa stalo, že prešiel do protismeru. Zasiahol protiidúci elektrobicykel, na ktorom sa viezol Anton. Auto narazilo do neďalekého kamenného múru a potom sa malo odraziť priamo na Helenu. “Vzhľadom na silu nárazu obaja cyklisti spadli na zem, pričom auto po druhom náraze do cyklistky opäť vrazilo do kamennej steny. Zranených cyklistov previezli do Všeobecnej nemocnice Šibenik, kde sa ich snažili zachrániť. Bohužiaľ, tí ťažkým zraneniam podľahli,” informovali chorvátski policajti a dodali, že vodič BMW skončil vo väzbe a je obvinený zo zavinenia dopravnej nehody.

Galéria
Spomienka na Antona (†69) a Helenku (†71), ktorí tragicky zahynuli pod kolesami auta. Zdroj: fb
Spomienka na Antona (†69) a Helenku (†71), ktorí tragicky zahynuli pod kolesami auta. Zdroj: fb
Spomienka na Antona (†69) a Helenku (†71), ktorí tragicky zahynuli pod kolesami auta. Zdroj: fb
Osudná cets av Chorvátsku, kde nemecký vodič pripravil o manželov život. Zdroj: fb
Miesto hroznej tragédie v Chorvátsku. Zdroj: fb
navigate_before
navigate_next