Regióny Bratislava Top

Starostka sa PORIADNE OBULA do nového riaditeľa! Toto jej na ňom stále prekáža

BRATISLAVA – Starostka Rusoviec Lucia Tuleková Henčelová len dva dni po voľbe riaditeľa Základnej školy spolu s materskou opäť spochybňuje novozvoleného kandidáta. Na Rastislava Kunsta vytiahla krivdy z minulosti. V svojom stanovisku pre Zoznam.sk však potvrdila, že aj napriek svojej nevôli kandidáta do funkcie vymenuje. Ako sa voči jej kritike ohradzuje budúci riaditeľ?

 

V stredu 22. septembra prebehlo druhé kolo výberového konania na post riaditeľa rusovskej školy v ktorom zvíťazil prevažnou väčšinou hlasov Rastislav Kunst. Ostro sledovanú voľbu sprevádzali vášne, emócie ale hlavne antisympatie starostky voči jednému z kandidátov. Dlhoročného riaditeľa kritizovala už v júli, v prvom výberovom konaní. Len pár hodín pred stredajším verdiktom si neodpustila status na sociálnej sieti v ktorom poukázala na Kunstove nedostatky. Na tom, že svoj názor nezverejnila zrovna v najvhodnejšej chvíli a ovplyvnila tak verejnosť sa zhodli viacerí starostkini oponenti. Druhá skupina sa naopak stotožnila s jej stanoviskom.

Ako sa hovorí, bez vetra sa ani lístok nepohne. Henčelová má však na budúceho riaditeľa ťažké srdce. O čom svedčí aj fakt, že hľadá stále nové a nové skutočnosti, ktoré by potvrdili jeho nedôveryhodnosť a neodbornosť.

OSTRO SLEDOVANÁ KAUZA: Voľba riaditeľa školy mala šokujúci priebeh aj výsledok

Hlavu Rusoviec sme sa pokúšali osloviť už počas stredajšej voľby na Miestnom úrade. Vtedy sa však pre zoznam.sk odmietla vyjadriť a neskôr sa nám ju už zastihnúť nepodarilo. Preto sme Henčelovej zaslali mail s otázkami, kde sme sa jej okrem iného spýtali aj na druhého kandidáta Ľudovíta Hajdúka.

Spolupráca zriaďovateľa školy a budúceho riaditeľa zrejme nebude taká pokojná ako v predchádzajúcom období.
Zdroj: skolarusovce.sk

Do funkcie podľa starostky nemal byť vymenovaný ani pred 5 rokmi

Starostka sa rozhodla na niektoré konkrétne otázky redaktorky zoznam.sk nereagovať. Do redakcie však o deň neskôr zaslala svoje stanovisko k aktuálnej situácii: „Tak ako som deklarovala vo svojom statuse, rešpektujem transparentný výber. Moja nedôvera voči pánovi Kunstovi bola naštrbená predovšetkým faktom, že pred 5 rokmi, keď sa uchádzal o miesto riaditeľa našej školy, neuviedol o sebe pravdivé údaje vo veci splnia základnej požiadavky povinnej 5 ročnej pedagogickej praxe. Považujem to za jeho osobné zlyhanie, kedy v tejto veci zavádzal ako aj za zlyhanie predchádzajúceho vedenia, ktoré si túto skutočnosť neustriehlo,“ napísala s tým, že podľa nej nemal Kunst dostatočnú pedagogickú prax.

Na STAROSTKU podali TRESTNÉ OZNÁMENIE! KAUZA voľby riaditeľa školy v RUSOVCIACH naberá na obrátkach!

Novozvolený kandidát na post riaditeľa sa reakcie strádal a uviedol, že nechce už znova vznášať vášne. Nakoniec sa však rozhodol v krátkosti reagovať: „Ja som odovzdal všetky podklady a o tom rozhodovala komisia zo školy, takže ja sa k tomu neviem vyjadriť. Ja som sprístupnil všetky podklady aj moju pedagogickú prax, bolo to na Rade školy, ako sa rozhodli,“ argumentoval Kunst na najnovšie obvinenie starostky.

Celá voľba bola premietaná aj online.
Zdroj: Zoznam.sk

Dokola opakovaná šikana

Henčelová Kunsta obvinila z údajnej šikany na pracovisku už po prvom kole výberového konania, ktoré sa uskutočnilo v júni. Urobila tak prostredníctvom utajeného listu v ktorom o riaditeľovom neprimeranom správaní na pracovisku mali rozprávať dve zamestnankyne. Jedna z nich to následne pri čítaní listu na mimoriadnom zasadnutí školy vyvrátila. Druhá sa odvtedy údajne na škole neukázala. Starostka sa však chytá každej nitky, ktorá by mohla usvedčiť Kunstovu vinu: „Čo sa týka výsledkov šetrenia, máme zatiaľ k dispozícii len správu Slovenského národného strediska pre ľudské práva, ktoré nepotvrdilo diskriminačné konanie pána Kunsta, upozornilo však na možné neprimerané zaobchádzanie voči dvom učiteľkám. Momentálne beží šetrenie Inšpektorátu práce. Ostatné výstupy nemáme ešte k dispozícii,“ napísala v svojom stanovisku.

KAUZA Starostka vystavila dlhoročnému riaditeľovi školy STOPKU! Boj sa stupňuje

Kunst má znovu na situáciu opačný názor: „Nemyslím si lebo mne taká odpoveď nedošla. Keď nebola potvrdená diskriminácia, tak som nevinný. To by musel riešiť aj súd a zatiaľ to nerieši nikto a napokon, jedna z nich to aj vyvrátila na mimoriadnom zasadnutí školy,“ vyzerá to tak, že starostka má k dispozícii nejaké iné výsledky šetrenia ako on. “Pokiaľ sa nepreukáže vina je človek nevinný. Nie som si vedomý, že by som sa v pracovno-právnom vzťahu dopustil nejakého porušenia.”

Galéria
Status starostky Rusoviec na facebooku. Zdroj: fb Lucia Henčelová
Status starostky Rusoviec na facebooku. Zdroj: fb Lucia Henčelová
Status starostky Rusoviec na facebooku. Zdroj: fb Lucia Henčelová
navigate_before
navigate_next

Spor je na konci

Medzi nezodpovedanými otázkami sa starostka napokon vyjadrila k tomu najdôležitejšiemu a to, že či využije svoje právo opätovne Kunsta nevymenovať. „Trvám na tom, že naša škola si zaslúži patriť medzi najlepšie školy na Slovensku. Môj osobný názor na lídra školy preto ostáva nezmenený. Potrebujeme tu mať človeka vzdelaného, kultivovaného, s otvorenou mysľou a ochotného venovať svoj čas realizovaniu nových projektov. Pán Kunst bude mať najbližších 5 rokov presvedčiť ma, že tým lídrom je on,“ odznelo z jej úst na záver. Jednou vetou tak na najbližšie obdobie zakopala s budúcim riaditeľom vojnovú sekeru. V čom potom spočíva Henčelovej neustály hon na nové obvinenia voči Kunstovi, ostáva tajomstvom.

Veľký prieskum spokojnosti občanov s primátormi a starostami: Hlasujte v ankete a zistite akú dôveru má zástupca vášho mesta alebo obce