Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice Top

Strašidelný KVÍZ pre lovcov DUCHOV a skutočných ODVÁŽLIVCOV! Poznáš tieto miesta?

Ilustračná foto. Zdroj: Pexels/Rene Asmussen

Slovensko je krajina, ktorá je plná nádherných zámkov, kaštieľov, jaskýň, zrúcanín či iných veľkolepých prírodných i umelo vytvorených pamiatok. Radi ich navštevujeme a kocháme sa krásou. Máme tu však aj také pamiatky, ktorým sa väčšina z nás radšej zďaleka vyhýba, pretože ich sprevádzajú mnohé nevysvetliteľné udalosti, dych berúce príbehy a strašidelné historky. Dnešný kvíz je pre vyvolávačov duchov alebo skutočných odvážlivcov! Otestuješ si svoju odvahu?

Miesto č. 1

Túto nemocnicu sprevádzajú mnohé mrazivé historky. Psychiatria Philipa Pinela je dnes už len zrúcaninou, no napriek tomu budí strach v miestnych obyvateľoch. Lovcom duchov sa tu podarilo dokonca zachytiť ľudské hlasy. V ktorom meste sú jej pozostatky?
Zdroj: Youtube/PištaUrbex
Pezinok
Piešťany
Poltár

Správna odpoveď!

Nesprávna odpoveď!

Miesto č. 2

V tomto pohorí sa od 19. storočia z doteraz nevysvetliteľných príčin stratilo alebo zomrelo 21 ľudí. Oblasť, ktorá sa nachádza medzi Nitrou, Partizánskym a Zlatými Moravcami nazývajú aj slovenský Bermudský trojuholník. O ktorom pohorí hovoríme?
Zdroj: EkoKrajina
Tribeč
Plešivec
Karanč

Správna odpoveď!

Nesprávna odpoveď!

Miesto č. 3

Tento hrad opriadajú povesti o krvavej grófke Alžbete Báthory. Podľa legiend tu mučila a vraždila mladé dievčatá, aby mohla omladnúť vďaka kúpaniu sa v ich čerstvej krvi. Dodnes na tomto mieste počuť hlasy a nik netuší, či sú to hlasy zabitých dievčat alebo grófky, ktorú vo vlastnom hrade zamurovali. O akom hrade je reč?
Zdroj: Wikimedia Commons
Čachtický hrad
Spišský hrad
Hrad Krásna Hôrka

Správna odpoveď!

Nesprávna odpoveď!

Miesto č. 4

V jednej z uličiek tohto mesta sa nachádza dom kata, ktorý v ňom žil v 16. a 17. storočí. Na mieste sa nielen ozývajú zvuky, ale sa hýbu aj veci. Otázkou je či to majú zalubom katove mučené a zabité obete, mnohé aj nevinné, alebo sa stále odtiaľto neodsťahoval kat, ktorého tu popravili kvôli krádeži. V ktorom meste sa katov dom nachádza?
Zdroj: Wikimedia Commons
Trenčín
Trnava
Trebišov

Správna odpoveď!

Nesprávna odpoveď!

Miesto č. 5

V tomto paneláku by ste určite nechceli bývať. Opustený panelák sa staval počas komunizmu, ale po 3 rokoch stavania sa nedokončil. Ubytovali sa v ňom bezdomovci a narkomani a ktovie kto ešte, pretože obyvatelia sa stážujú na čudné zvuky, ktoré odtiaľ vychádzajú. Kde sa podľa teba nachádza?
Zdroj: Facebook/Opustené budovy
Michalovce
Malacky
Zlaté Moravce

Správna odpoveď!

Nesprávna odpoveď!

Miesto č. 6

Tento hrad bol postavený v 13. storočí a odvtedy je aj spätý s rôznymi povesťami a legendami. Tá najznámejšia hovorí o tom, že sú v ňom ukryté nenarodené duše. Ktorý hrad to je?
Zdroj: Wikimedia Commons
Sitno
Beckov
Biely Kameň

Správna odpoveď!

Nesprávna odpoveď!

Miesto č. 7

Tajomný hrad na severe Slovenska postavili v 13. storočí. Jedna legenda o ňom hovorí, že pod zemou je skrytý gigantický had s oslnivým pohľadom, ktorý sa živí krvou a vínom. Druhá opisuje rytiera bez tváre, ktorý sa tu zjavuje počas búrok a v chodbách zrúcaniny je potom počuť rinčanie reťazí a zbraní či rôzne hlasy. Aj ty vidíš tu podobnosť s Harry Potterom? Vieš, ktorá zrúcanina to je?

 
Zdroj: Wikimedia Commons
Sklabinský hrad
Strečno
Hrad Lietava

Správna odpoveď!

Nesprávna odpoveď!

Miesto č. 8

V priestoroch tohto hradu sa nachádza hrobka grófa Pálffyho, ktorý zomrel v roku 1908. Gróf bol pochovaný v sarkofágu, z ktorého neskôr začala vytekať tmavá tekutina. Ľudia hovoria, že sú to grófove slzy, keďže jeho potomkovia rozpredali majetok zámku. O ktorom známom hrade je táto legenda?
Zdroj: Wikimedia Commons
Bojnický zámok
Budatínsky hrad
Oravský hrad

Správna odpoveď!

Nesprávna odpoveď!

Miesto č. 9

Tento opustený a zrúcaný kláštor nebol iba miestom modlitieb a asketického života, ale aj hriechu.  Hovorí sa, že žiadna žena, ktorá tu vkročila, sa už von nevrátila. Za jeho múrmi si totiž miestni mnísi plnili svoje erotické chúťky, a potom čo ich znásilnili a zneužili, pochovali ich do stien kláštora alebo na neďalekých tajných miestach. O akom kláštore je reč?
Zdroj: Facebook/Bunkre, hrady, kaštiele
Mariánska Čeľaď
Červený kláštor
Bzovík

Správna odpoveď!

Nesprávna odpoveď!

Miesto č. 10

Záhadný príbeh tejto veže začína záchranov životov. Keď jej zvonár zbadal nebezpečné plamene v meste, okamžite vybehol na vežu a začal zvoniť z celej sily. Ľudí síce zachránil, no sám pri hrdinskom čine zahynul. Dodnes sa zjavuje v okienku veže. Možno striehne či nebude musieť opäť zvoniť.
Zdroj: Wikimedia Commons
Urbanova veža
Živanska veža
Mochovská veža

Správna odpoveď!

Nesprávna odpoveď!

Share the quiz to show your results !

Subscribe to see your results

Strašidelný KVÍZ: Poďme sa spolu báť!

Mal som %%score%% z %%total%% správne

%%description%%

%%description%%

Loading...