Regióny Košice

STRAŠNÉ NEŠŤASTIE! Iba 12-ročného chlapca zachytil a ŤAŽKO ZRANIL idúci vlak

MICHAĽANY – Obrovské nešťastie sa stalo vo štvrtok večer, kedy sa iba 12-ročný chlapec vybral na bicykli po Hlavnej ulici cez železničné priecestie. Ako informovala TV Markíza, urobil tak napriek tomu, že boli závory spustené.

 

Závory spustené, dokonca aj vlak prešiel. Ale iba jeden, s čím chlapec nepočítal. Priecestím mali prejsť dva vlaky. Chlapec na bicykli však nepočkal a na priecestie vošiel hneď ako prvý vlak prešiel, hoci závory boli stále spustené. Keď už bol na priecestí, vlak síce zbadal a snažil za mu vyhnúť.

Rušňovodič už zrážke zabrániť nedokázal. Rušeň bicykel aj s chlapcom zachytil. S ťažkými zraneniami ho do nemocnice odviezol vrtuľník. “Chlapec podľa predbežnej lekárskej správy utrpel ťažké zranenia s dobou liečenia minimálne 8 týždňov. Dychovou skúškou nebola u rušňovodiča vlaku potvrdená prítomnosť alkoholu,” uviedla košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová. Dodala, že polícia v súvislosti s uvedenou udalosťou začala trestné stíhanie pre trestný čin ublíženia na zdraví. “Presná príčina dopravnej nehody je aj naďalej predmetom ďalšieho vyšetrovania,” uzavrela.