Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice

Stredoškoláci môžu vďaka novému programu stráviť rok v USA zadarmo

Ilustračné foto. Zdroj: TASR

SLOVENSKO – Slovenskí stredoškoláci budú mať možnosť stráviť školský rok 2024/2025 na strednej škole v USA. Záujemcovia o bezplatný študijný pobyt v rámci programu Future Leaders Exchange (FLEX) sa môžu prihlásiť do 28. septembra. Informovala o tom Lucia Vitteková z Veľvyslanectva USA na Slovensku.

 

Štipendium pokryje študentom náklady na letenku, poskytne umiestnenie v hostiteľskej rodine a štúdium na americkej strednej škole. Zahŕňa tiež zdravotné poistenie, prípravné školenie a mesačný príspevok na spoločenské aktivity.

Študenti si budú musieť hradiť náklady spojené s cestovným pasom, osobné výdavky, ktoré presiahnu mesačné štipendium a prípadné náklady za nadrozmernú batožinu. Cieľom programu FLEX je posilniť vzájomné porozumenie medzi občanmi Spojených štátov a rôznymi krajinami, vrátane Slovenska.

“O štipendium môžu žiadať všetci slovenskí študenti, ktorí navštevujú prvý a druhý ročník strednej školy, spĺňajú vekové kritérium, majú dobrý akademický priemer a komunikatívnu znalosť angličtiny,” priblížila Vitteková. Program je otvorený aj pre študentov so zdravotným postihnutím.