Regióny Spišská Nová Ves Top

Streľba na škole: Postrelený chlapec je na pľúcnej ventilácii, čaká ho operácia

Zdroj: FB Polícia SR

SPIŠSKÁ NOVÁ VES (TASR/Redakcia) – Na jednej zo základných škôl v Spišskej Novej Vsi sa strieľalo. Zranenie utrpel maloletý žiak. Miestna nemocnica uviedla, že žiak je mimo ohrozenia života a čaká ho operácia v košickej nemocnici. Polícia už vo veci začala trestné stíhanie pre ublíženie na zdraví. 

 

Hovorkyňa skupiny Falck Katarína Načiniaková informovala o tom, že potom, čo jeden chlapec vystrelil na svojho spolužiaka zo strelnej zbrane, museli maloletého pacienta so zranením hlavy previezť po prvotnom ošetrení do miestnej nemocnice. Podľa informácii Glob.sk sa streľba mala odohrať na Základnej škole Nejedlého, pričom posádka rýchlej lekárskej pomoci mala na miesto prísť tesne pred obedom. Chlapec má byť mimo ohrozenia života.

Podľa hovorkyne sieti nemocníc Svet zdravia Jany Fedákovej bol chlapec pri prevoze pri vedomí. V súčasnosti je jeho stav stabilizovaný a čaká na letecký prevoz do nemocnice v Košiciach na vyššie oddelenie za účelom operácie. Konkrétne ide o kliniku detskej anestéziológie a intenzívnej medicíny, kde si ho prevezmú neurochirurgovia. Dodala, že ide o 13-ročného pacienta a strelné poranenie hlavy mu údajne spôsobil výstrel zo vzduchovej pištole.

Leteckí záchranári previezli chlapca v popoludňajších hodinách na detské oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny Detskej fakultnej nemocnice v Košiciach. Medicínsky riaditeľ nemocnice Igor Jenčo potvrdil, že pacient je momentálne na umelej pľúcnej ventilácii a v najbližších hodinách ho čaká neurochirurgický zákrok.

Polícia začala trestné stíhanie

“V tejto chvíli môžem potvrdiť, že na jednej zo škôl v Spišskej Novej Vsi došlo na streleckom krúžku k úrazu,” uviedla hovorkyňa Krajskej polície v Košiciach Lenka Ivanová. Dodala, že policajní príslušníci vec na mieste dokumentujú a vykonávajú potrebné úkony. “Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Spišskej Novej Vsi  v tejto súvislosti začal trestné stíhanie pre trestný čin ublíženia na zdraví. Presná príčina toho, ako ku udalosti došlo, je predmetom ďalšieho vyšetrovania. Bližšie informácie o prípade poskytneme hneď, ako to situácia dovolí,” dodala

Riaditeľ cielenú streľbu odmieta

O vyjadrenie sme poprosili aj rezort školstva. Tí uviedli, že “v uvedenej veci je potrebné obrátiť sa na riaditeľa, prípadne zriaďovateľa danej školy, ktorí sú kompetentní vyjadriť sa ku všetkým Vašim otázkam”. Riaditeľ školy nám na otázky neodpovedal, vyjadril sa iba na stránke mesta Špišská Nová Ves. “Na základe nesprávne zverejnených informácií v dnešných médiách ubezpečujem rodičov, že v škole nedošlo k žiadnej cielenej streľbe. Na vyučovacej hodine športovej prípravy zameranej na športovú streľbu došlo k úrazu žiaka. Nehoda je v štádiu vyšetrovania,” uviedol riaditeľ Miroslav Nováček.