Domáce Spoločnosť Kauzy

Súd presunul termín pojednávania vo veci pripravovanej vraždy Volzovej

Zdroj: pixabay.com

BRATISLAVA – Okresný súd (OS) Bratislava II presunul termín pojednávania vo veci pripravovanej vraždy niekdajšej spoločníčky TV Markíza Sylvie Klaus-Volzovej, z ktorej je obžalovaný bývalý riaditeľ televízie Pavol Rusko. TASR o tom informoval hovorca bratislavských súdov Pavol Adamčiak.

 

Proces, ktorý sa pojednáva v Ústave na výkon väzby Bratislava, tak nebude 13. decembra, ale 24. januára 2020 na základe pokynu súdu. Dôvodom sú podľa Adamčiaka zdravotné dôvody na strane predsedu senátu.

V kauze okrem Pavla Ruska figurujú aj ďalší traja spoluobžalovaní, a to na doživotný trest odňatia slobody odsúdený bos skupiny sýkorovcov Róbert Lališ alias Kýbel, na doživotie odsúdený banskobystrický bos Mikuláš Černák a jeho komplic Miloš Kaštan.

Prvé pojednávanie sa vo veci začalo v máji tohto roka. Kýbel účasť na príprave vraždy, rovnako ako Pavol Rusko, poprel. Mikuláš Černák a Miloš Kaštan sa k činu priznali.

Polícia začala prípad riešiť na základe výpovede Mikuláša Černáka. Práve on mal vypovedať, že si Pavol Rusko v slovenskom podsvetí na jeseň roku 1997 objednal vraždu Volzovej, a to za odmenu 20 až 40 miliónov korún slovenských.

Pavol Rusko je tiež obžalovaný v kauze falšovania zmeniek TV Markíza a marenia spravodlivosti.