Spoločnosť Domáce

Sudca OS Bratislava I rozhodol, že Rudolf Vaský ostáva vo väzbe

Zdroj: FB / Martin Daňo

BRATISLAVA – Sudca Okresného súdu (OS) Bratislava I rozhodol v sobotu dopoludnia na neverejnom výsluchu o väzbe pre Rudolfa V. z dôvodu, že by mohol pokračovať v trestnej činnosti. TASR o tom informoval hovorca Krajského súdu v Bratislave Pavol Adamčiak.

 

“Dôvodom vzatia do väzby je porušenie podmienok probačného a mediačného dohľadu obvineným pri existencii väzobného dôvodu tzv. preventívnej väzby. Obvinený podal sťažnosť, o ktorej bude po doručení rozhodovať Krajský súd v Bratislave,” doplnil.

Rudolf Vaský sa postavil pred sudcu po tom, ako ho zadržala v stredu (1. 4.) Národná kriminálna agentúra pre nerešpektovanie rozhodnutia súdu, ktorý mu zakázal uverejňovať príspevky vo forme obrazových, zvukových a obrazovozvukových diel či sa na ich tvorbe akýmkoľvek spôsobom podieľať.

Zákaz prišiel ako náhrada väzobného stíhania pre obvinenie z výtržníctva spáchaného formou spolupáchateľstva a závažnejším spôsobom konania na viacerých osobách. Pôvodne bol Rudolf Vaský stíhaný väzobne aj so svojím spoluobvineným Martinom Daňom od konca minulého roka. V januári ich však prepustil Krajský súd v Bratislave so zákazom publikovania. Od svojho prepustenia Rudolf V. naďalej zverejňoval videá, od čoho sa Martin Daňo dištancoval.