Domáce Spoločnosť Kauzy

Sudca rozhoduje o žiadosti o prepustenie z väzby Moniky Jankovskej a Denisy Cvikovej

Zdroj: TASR / Ján Krošlák

BANSKÁ BYSTRICA – O tom, či zostane bývalá štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti Monika Jankovská, obvinená z trestných činov podplácania a prijímania úplatku v kauze Búrka, vo väzbe alebo pôjde na slobodu, rozhodne sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Banskej Bystrici v stredu popoludní. Konštatoval to po jej hodinovom výsluchu advokát Peter Erdős.

 

Podľa neho jeho klientka pred sudcom zdôvodnila svoju žiadosť o prepustenie z väzby. V tomto štádiu konania ju považuje za nedôvodnú, keďže už boli vypočutí kľúčoví svedkovia. K samotným skutkom nevypovedala.

“Máme za to, že môže byť vyšetrovaná na slobode a nie sú žiadne skutočnosti, ktoré by odôvodňovali, aby bola naďalej vo väzbe. Navrhli sme formu nahradenia väzby aj peňažnou zárukou, prípadne inými povinnosťami a obmedzeniami, konkrétne i kontrolou technickými zariadeniami, takzvaným náramkom,” uviedol Erdős.

Výšku kaucie odmietol komentovať s tým, že “sme v neverejnom konaní, uvidíme, ako sa s tým súd vysporiada”.

K dôvodom väzby pred sudcom vypovedala už aj Denisa Cviková, obvinená z prijímania úplatku, ktorá sa mala v kauze Búrka tiež angažovať. Jej advokátka bližšie informácie k výsluchu nechcela médiám poskytnúť.

Sudca by mal svoje rozhodnutie zverejniť o 13.30 h.