Regióny Prešov Top

SUROVÝ ÚTOK! Partia Ukrajincov dobila mladého Prešovčana: Hrozia mu doživotné následky

Ilustračná foto. ZDROJ: FB Polícia SR

PREŠOV –  Iba stál pred nočným podnikom, keď ho bezdôvodne napadla skupina Ukrajincov. Mladý Prešovčan po útoku skončil v nemocnici s vážnymi zraneniami. O prípade informovali Noviny TV JOJ.

 

K incidentu došlo v centre mesta Prešov, vedľa nočného podniku. Mladík, podľa vlastných slov, náhodne stál vedľa partie Slovákov, ktorá sa dostala do konfliktu s mladými Ukrajincami.  “Ja som vedľa nich stál a fajčil. Z ničoho nič ma niekto zozadu udrel, spadol som na zem a dokopali ma na zemi,” opísal napadnutý muž pre TV JOJ. Útok si vyžiadal vážne zranenia, hrozí, že Slovák bude mať celoživotné následky. „Mám viacero zlomenín, prasknutú lebku, zlomený nadočnicový oblúk, zlomený nos, narazené rebrá,“ uviedol mladý muž, ktorého z nemocnice prepustili do domáceho liečenia.

Prípadom sa zaoberá polícia, nateraz obvinila jednu osobu. „Prešovský vyšetrovateľ obvinil z trestných činov ublíženia na zdraví a výtržníctva 17-ročného študenta z Ukrajiny,“ vysvetlil hovorca KR PZ v Prešove, Daniel Džobanik. Podľa slov mladíka však útočili minimálne dvaja, ale možno až šiesti páchatelia. Kopance totiž utŕžil z viacerých strán.

Napadnutý mladík a rodina sú zo situácie o to viac zdrvení, že ľuďom z Ukrajiny pomáhali v rámci dobročinných akcií, medzi Ukrajincami dokonca majú aj kamarátov.  „Aj moja rodina pomáhala, posielali sme nejaké čiastky v tej situácii, akú má teraz Ukrajina a je to smutné, že som tak dopadol,“ dodal napadnutý muž pre TV JOJ.