Spoločnosť Domáce Kultúra PR článok Top

SÚŤAŽ Obrovský pád podnikateľky Viery. Život však berie s humorom a noblesou

Zdroj: BKIS

BRATISLAVA – Zábavný priemysel so sebou prináša množstvo prekvapení. Najskôr ste na výslní, potom o vás prestane byť záujem a postupne upadáte. Stratíte kamarátov a život sa zosype ako domček z karát. Môže sa zdať, že to človeka vnesie doslova “do hrobu”. No tí, ktorí sršia humorom, prežijú. Ako? Správny kľúč vám prezadí sebavedomá podnikateľka Viera.

 

Mestské divadlo Pavla Országha Hviezdoslava divákov opäť zabaví. Ironická komédia Job Interviews prináša pohľad na svet zábavného priemyslu, kde mnohí prechádzajú zaujímavými fázami života. Aj keď cítia svoj koniec, nikdy to nepripustia.

 

Vieru sebavedomie neopúšťa. Zdroj: BKIS

Smiech zaručený

Režisérka inscenácie Valeria Schulczová sa s hrou Petra Zelenku popasovala bravúrne. Diváci sa môžu tešiť na poriadnu dávku humoru. Zelenkovým cieľom nebolo, aby sa ľudia smiali, smiech by mal ale pomôcť rytmizovať hru. No nenúti nikoho, aby sa smial.

Komédia s obľubou využíva iróniu. Smiech z hľadiska umocní bravúrna Zuzana Mauréry. Tá stvárňuje sebavedomú, asi 50-ročnú podnikateľku Vieru. Majiteľka castingovej agentúry na svoj kariérny vrchol stúpala v celom ponovomberovom období.

Svoj život zasvätila práci. Miluje ju natoľko, že je ochotná obetovať rodinné vzťahy. Pred rokmi dokonca obetovala materstvo. Ambície stať sa najlepšou vo svojom odbore boli silnejšie. Sebavedomím len tak chrlí a to dá pocítiť ostatným okolo seba.

 

Pre prácu je podnikateľka ochotná urobiť čokoľvek. Zdroj: BKIS

Stádo oviec

Scéna od Pavla Andraška so stádom umelých oviec dotvára atmosféru a posolstvo celej hry. ,,Zelenkova ironická komédia je sondou do zábavného priemyslu a cynickej doby, ktorá pokrytecky hlása, že cynizmus už nie je v móde. Prichádza čas, kedy sa každý ku každému bude chovať pekne. Kto tomu uverí, dopadne naozaj zle,’’ uzatvára divadlo.

 

Súťaž

Zapojte sa do súťaže a vyhrajte dve vstupenky na predstavenie Job Interviews 8.3.2020. Viac o súťaži a podmienkach sa dozviete TU!

Ak sa vám nechce súťažiť alebo ste nedočkaví, lístky si môžete kúpiť v sieti predpredaj.sk.

Mohlo by vás zaujímať: