Politika Spoločnosť Domáce Top

Švecová posiela Harabina na nižší súd, on ju do dôchodku

Štefan Harabin má na disciplinárne honanie svoj vlastný názor. Zdroj: TASR / Pavel Neubauer

BRATISLAVA – Štefan Harabin si z disciplinárneho konania, ktoré predsedníčka Najvyššieho súdu voči nemu navrhuje viesť, nerobí ťažkú hlavu. Svojej nadriadenej prostredníctvom Glob.sk poslal drsný odkaz. Podľa neho by mala ísť do dôchodku a zaplatiť všetky náklady spojené s vedením disciplinárnych konaní. Sudca Najvyššieho súdu takto reagoval na rozhodnutie Daniely Švecovej, ktorá navrhla začatie disciplinárneho stíhania voči Harabinovi kvôli kauze sýkoriek. 

 

Predsedníčka Najvyššieho súdu Daniela Švecová sa o disciplinárne stíhanie voči Štefanovi Harabinovi nepokúša prvýkrát. Tentokrát jej prekáža jeho rozhodovanie v trestnej veci Róbert L. alias Kýbla. Harabinovi chce siahnuť na plat a zároveň ho preradiť na súd nižšieho stupňa. “Pani Švecová kryje svoju trestnú činnosť, pretože účelovo zmenila zloženie senátu, čo bude základom v budúcnosti na zrušenie celého rozhodnutia, či už cestou Ústavného súdu alebo Štrasburgu. Som zvedavý, či to všetko Švecová zaplatí za občanov Slovenskej republiky,” povedal pre Glob.sk Harabin.

“Keby som teda vzbudil pochybnosť o zaujatosti v predmetnej kauze, tak prokurátor by ma určite namietal, čo neurobil. Čiže pani Švecová kryje svoju trestnú činnosť. Sú náleži Ústavného súdu podľa ktorých nemôže zmeniť senát a ja som to povedal, čo bola moja povinnosť. Pretože v minulosti, keď bolo zlé zloženie senátu, tak Švecová stíha pána Piovarciho a Dohňanského, že na to neupozornili,” tvrdí sudca Najvyššieho súdu.

 

Daniela Švecová ako šéfka Najvyššieho súdu vedie už roky vojnu so sudcom Štefanom Harabinom. Foto: SITA/Ján Slovák

Nevie, čo robí

“Táto osoba už nevie, čo robí. To je politický produkt Kaliňáka,” neodpustil si Harabin na adresu Švecovej.

Disciplinárneho konania sa neobáva. Tvrdí, že ho poľahky vyhrá. “Všetci za toto čo urobila, za túto nezákonnosť, budete platiť. A samozrejme aj za moje disciplinárne konanie, pretože tu a teraz prehlasujem pred celým Slovenskom, že ho ľahko vyhrám,” hovorí presvedčene Harabin. “Tak, ako doteraz tých 14:0. Tu už by mal zakročiť generálny prokurátor a trestne ju stíhať, že ona šikanuje sudcov. No nestíha ju,” rozčúlil sa.

“A už je 14 verdiktov súdu, že zneužíva právomoc verejného činiteľa. Je to úplne smiešne, je to skutočne smiešne. Najlepšie by pre celé Slovensko bolo, keby odišla sama do dôchodku, ale to ju nezbavuje povinnosti zaplatiť všetko čo napáchala,” dodal na záver Štefan Harabin.