Spoločnosť Zahraničné Top

Svet hudby smúti. Zomrela speváčka skupiny Roxette

Vo veku 61 rokov zomrela speváčka švédskeho popového dua Roxette, Marie Fredrikssonová. Zdroj: TASR / AP

ŠTOKHOLM – (TASR) Hudobný svet prišiel o jeden z najväčších hlasov. Vo veku 61 rokov zomrela speváčka švédskeho popového dua Roxette, Marie Fredrikssonová. 

 

O smrti speváčky informoval švédsky Expressen. Jej manažérka Marie Dimberg vo vyhlásení uviedla: “Musíme s veľkým smútkom oznámiť, že naša najväčšia a najobľúbenejšia umelkyňa od nás odišla. Marie Marie Fredrikssonová zomrela ráno 9. decembra po predošlej chorobe.”

Marie Fredrikssonová mala so svojím kolegom Perom Gesslem (60) obrovský úspech najmä v 90. rokoch minulého storočia. K ich najznámejším hitom patria “The Look”, “Joyride”, “It Must Have Been Love” a “Spending My Time”.

Roxette vznikli v roku 1986, keď tiež vydali aj prvý album Pearls of Passion. Nasledovali nahrávky Look Sharp! (1988), Joyride (1991), Tourism (1992), Crash! Boom! Bang! (1994), Have a Nice Day (1999), Room Service (2001), Charm School (2011) a Travelling (2012).

Speváčka trpela dlhé roky na rakovinu. Už v roku 2002 jej diagnostikovali nádor na mozgu. Napriek včasnej liečbe a okamžitému a úspešnému chirurgickému zákroku Marie utrpela trvalé poškodenie mozgu. Výsledkom bolo, že stratila schopnosť čítať, počítať, ochrnula jej aj pravá strana tela a utrpela čiastočnú stratu zraku v pravom oku. V roku 2009 oslávila svoj návrat na scénu. V roku 2016 musela odrieknuť plánované turné v dôsledku pretrvávajúcich zdravotných problémov. Marie po sebe zanechala manžela Mikaela Bolyosa a dve dospelé deti Josifin a Oscara.