Regióny Bratislava Top

Svetlo v ťažkých časoch. Starostovi Ružinova Chrenovi sa narodil syn

Martin Chren. TASR / Martin Baumann

BRATISLAVA – Krátko pred ďalším kolom testovania a znovuotvorením škôl v hlavnom meste starosta mestskej časti Ružinov Martin Chren oznámil, že nikto nie je nenahraditeľný. Ani on. Svoju komunikáciu na najbližšie dni a týždne chce obmedziť. Dôvodom je veľká udalosť v jeho osobnom živote – narodenie prvorodeného syna.

 

Správu o narodení potomka oznámil Chren na sociálnej sieti Facebook. „Neskoro v noci sa nám narodil môj prvý syn, aktuálne asi najmladší Ružinovčan, Kristián. Zdravý chalanisko, ktorý váži riadne cez tri kilogramy a od prvého momentu nám dáva hlasne najavo, ako sa teší, že je už s nami na svete. Nič krajšie som v živote nevidel a vyhŕkli mi aj slzy šťastia, keď som prvýkrát zbadal tú malinkú vlasatú hlavičku,“ napísal.

Zároveň v tejto súvislosti ozrejmil aj dopady, aké má táto udalosť na ďalšie oblasti jeho života. „Verím, že pochopíte, keď sa teraz na najbližších pár dní, možno týždňov, moja komunikácia obmedzí na poskytovanie dôležitých informácií, správy, telefonáty a ostatné veci musia ísť na chvíľu bokom. A ďakujem vopred za všetky milé slová a gratulácie, ak na ne náhodou nestihnem zareagovať, vedzte, že si ich veľmi vážim,“ dodal.

 

 

Ďalšie kolo testovania

Chren dal tiež priestor nielen osobným, ale aj pracovným záležitostiam. Ako uviedol, jeho kolegovia v týchto chvíľach pracujú na príprave ďalšieho testovania, ktoré čaká hlavné mesto už cez víkend. „V tejto chvíli vás viem len ubezpečiť, že ako vždy máme všetko predpripravené, od priestorov, cez šikovné tímy, až po online objednávanie. Nevieme to však zatiaľ zverejniť, lebo nám chýbajú kľúčové informácie – napríklad definitívne potvrdenie, kto všetko sa musí tentokrát ísť dať otestovať – aby sme vedeli čo najpresnejšie odhadnúť, koľko testovacích miest pre vás máme cez víkend otvoriť. Rozdiel v tom, či ich otvoríme 20 alebo 40, či na drive in na letisko postavíme dva autobusy alebo osem, je totiž v desiatkach tisíc eur nákladov. Ak ich otvoríme primálo, budú rady, a to nechceme – pre váš komfort, aj pre riziko šírenia vírusu. Ak ich však otvoríme priveľa, bude nás to stáť desiatky až stovky tisíc, ktoré nám už nikto nevráti – a budú nám potom chýbať inde, napríklad pri opravách ciest a chodníkov,“ priblížil.

Včera večer tiež vyšla informácia, že bratislavskí starostovia sa po spoločnom rokovaní s primátorom Matúšom Vallom zhodli na otvorení väčšiny škôl a školských zariadení v Bratislave. Tam, kde to epidemiologická situácia neumožní, bude dotknutá mestská časť postupovať v spolupráci s regionálnym úradom verejného zdravotníctva.