Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice

Svetová IKONICKÁ čokoláda sa bude vyrábať na SLOVENSKU: Kvôli tomu ZMENÍ aj svoje logo

čokoláda
Na Slovensku sa bude vyrábať obľúbená čokoláda. | ZDROJ: Pixabay

BRATISLAVA – Na Slovensku väčšinou počúvame o tom, ako spoločnosti krachujú a zatvárajú svoje prevádzky. To ale nie je prípad výrobne známej čokolády Toblerone, ktorá sa už čoskoro začne produkovať priamo v Bratislave. Ako informuje portál Daily Mail, kvôli tomuto presunu musí zmeniť svoje logo.

 

Legendárnu čokoládu Toblerone poznajú ľudia po celom svete. Od roku 1908 sa vyrába vo švajčiarskom Berne. Jej logo predstavuje jeden z najkrajších vrcholov švajčiarskych Álp – Matterhorn. A práve ten už čoskoro z obalov zmizne. Dôvodom je presun časti výroby zo Švajčiarska do nášho hlavného mesta.

Čokoláda Toblerone musí prísť s novým logom kvôli tomu, aby neporušovala švajčiarske zákony prijaté v roku 2017. Podľa nich nemôže používať národné symboly pri produktoch, ktoré nie sú dosť švajčiarske. Na to, aby sa mohlo na obale uvádzať “vyrobené vo Švajčiarsku”, musí až 80 % ingrediencií pochádzať zo Švajčiarska. To isté platí aj o väčšinovej časti výroby. Pri mliečnych produktoch musí ísť až o 100 % švajčiarskych položiek.

toblerone
Čokoláda Toblerone musí zmeniť svoje logo. | ZDROJ: Pixabay

Nové logo aj obal

Nový dizajn obalov v sebe spája modernizované a zjednodušené horské logo, ktoré je v súlade s geometrickou a trojuholníkovou estetikou. Na obaloch viac nebude uvedené, že čokoláda bola čokoláda vo Švajčiarsku, ale pribudne nápis “established in Switzerland”, čo môžeme preložiť ako “založený vo Švajčiarsku”.

Zatiaľ nepoznáme presný dátum, kedy by sa táto legendárna čokoláda mohla začať vyrábať u nás na Slovensku. Dočkať by sme sa ale mali do konca roka.V reakcii na zvýšený celosvetový dopyt po obľúbenej čokoláde Toblerone rozširujeme výrobu z výrobného závodu vo švajčiarskom Berne aj do Bratislavy. Oba závody tak budú vyrábať obľúbené čokoládové produkty Toblerone. Do oboch závodov tak plánujeme investovať, pričom so spustením výroby Toblerone v Bratislave počítame do konca roka 2023,” prezradil pre zRegiónu.sk Jiří Šebek, hovorca spoločnosti Mondelēz International.