Spoločnosť Domáce

Sviatok zaľúbených možno stráviť aj na zámku či v kaštieli

Zdroj: TASR / Radovan Stoklasa

BRATISLAVA – Zamilovaní môžu stráviť sviatok zaľúbených napríklad aj na zámku či v kaštieli. Túto možnosť im ponúka vo štvrtok 14. februára, teda na sv. Valentína Slovenské národné múzeum (SNM). Pobočky národného múzea na Bojnickom zámku (okres Prievidza) a v kaštieli Dolná Krupá (okres Trnava) pripravili pri tejto príležitosti špeciálne akcie. Na Bojnickom zámku možno vo štvrtok zažiť valentínsku večernú prehliadku a valentínsky program je tu pripravený aj v piatok a cez víkend.

Na špeciálnu prehliadku pozýva vo štvrtok večer aj tím pracovníkov SNM – Hudobného múzea v kaštieli Dolná Krupá. Agentúru SITA o tom informovala vedúca Centra múzejnej komunikácie Slovenského národného múzea Zuzana Vášáryová.

Bojnický zámok, ktorý patrí medzi najromantickejšie miesta na Slovensku, ponúka špeciálne prehliadky. Ich sériu otvorí vo štvrtok 14. februára valentínska večerná prehliadka. Prehliadky sa začnú o 18:00 a v 15-minútových intervaloch budú pokračovať do 20:00. Vstupenky sa dajú kúpiť v deň prehliadky počas otváracích hodín múzea od 10:00 do 15:00 alebo priamo pred vstupom na večernú prehliadku od 17:30. Od piatka do nedele budú valentínske prehliadky spojené s rozprávaním o zbierkových predmetoch súvisiacich s láskou. Lektori odetí v dobových kostýmoch odhalia tajomstvá jednotlivých umeleckých diel, porozprávajú o rôznych podobách lásky grófa Pálffyho a o minulosti zámku. Súčasťou prehliadkovej trasy budú aj nové priestory galérie a glyptotéky (zbierky sochárskych diel). V piatok a cez víkend sa prehliadky uskutočnia od 10:00 do 15:00.

 

Kaštieľ Dolná Krupá. Zdroj: TASR / Dáša Ondruššková