Regióny Svidník

Svidník pokračuje v rekonštrukcii miestnych komunikácií a chodníkov

Ilustračná foto. Zdroj: TASR / Pavol Zachar

SVIDNÍK – Mesto Svidník začalo ďalšiu fázu rekonštrukcie miestnych komunikácií a chodníkov. Celkovo preinvestuje viac ako 117 000 eur. TASR o tom informovala hovorkyňa mesta Kristína Tchirová.

 

Ide podľa jej slov o práce na Ulici T. H. Ševčenka a pokračovať sa bude ulicami 8. mája a generála Svobodu. V súťaži uspela firma Mourez s. r. o. z Vranova nad Topľou a cena diela je 117 613,57 eura. Práce by mali byť hotové do 20. novembra.

“Na ulici T. H. Ševčenka je to výmena asfaltového koberca s rozlohou približne 1 200 štvorcových metrov, na Ulici 8. mája v rozsahu približne 1 300 štvorcových metrov a Ulici gen. Svobodu asi v rozsahu 1 700 štvorcových metrov. Okrem týchto väčších úsekov pracujeme aj na vybudovaní nových parkovísk a ak nám bude priať počasie, budú vybudované do konca roka,” priblížila Tchirová.

Poslanci mestského zastupiteľstva (MsZ) podľa primátorky mesta Marcely Ivančovej v roku 2019 prijali plán rekonštrukcie miestnych komunikácií a chodníkov na nasledujúce štyri roky.

“Pre koronakrízu, a teda výpadok z rozpočtu však bola suma na rok 2020 upravená na 150.000 eur. Na zastupiteľstve dňa 16. septembra 2020 bola jednohlasne schválená finančná výpožička od štátu vo výške výpadku daní – 260.000 eur. Tieto prostriedky budú použité aj na opravy komunikácií tak, aby sa pôvodne prijatý plán opráv a rekonštrukcií na rok 2020 naplnil v čo najväčšej miere,” dodala Ivančová.