Takmer milión ľudí chce vziať útokom tajomnú základňu Area 51. Chcú vidieť mimozemšťanov

BRATISLAVA – Takmer milión ľudí sa na najznámejšej sociálnej sieti dohodlo, že vezmú útokom tajomnú vojenskú základňu americkej armády Area 51. Podľa výzvy chcú vidieť mimozemšťanov, ktorých by tam mohli ukrývať a skúmať. Predstavitelia letectva ale dôrazne varovali, aby ľudia nič podobné neskúšali. 

 

“Zaútočte na Area 51, všetkých nás nemôžu zastaviť”, znie motto udalosti na Facebooku. Do pondelka svoju účasť na akcii potvrdilo vyše 830-tisíc ľudí z celého sveta. Cieľom výzvy je vidieť mimozemšťanov. K masovému vniknutiu na základňu má dôjsť 20. septembra. 

I keď je nepravdepodobné, že sa útok na základňu v Nevadskej púšti naozaj odohrá, americké letectvo pred ním dôrazne varovalo. Jeho hovorkyňa Laura McAndrewsová pre Washington Post uviedla, že o výzve vedia. Ako by vyzerala reakcia letectva, keby k útoku naozaj došlo, nevedela povedať. Neexistujú totiž pre takýto prípad žiadne bezpečnostné protokoly. 

McAndrewsová však signatárom výzvy vyslala varovanie: “Area 51 je výcvikové stredisko leteckých síl USA a vyzývame všetkých, aby sa vyhli vstupu do oblasti, v ktorej trénujú ozbrojené sily USA.”

Existenciu oblasti nazývanej Area 51 oficiálne priznala CIA až v roku 2013. Ale už celé desaťročia sa o nej šíria rôzne klebety. V mnohých filmoch a počítačových hrách s tematikou mimozemského života hrá základňa hlavnú úlohu. V sci-fi filme ”Deň nezávislosti” v nej zas vedci 50 rokov skúmali havarovanú mimozemskú kozmickú loď a to dokonca bez toho, aby o tom vedel prezident Spojených štátov.

Viac o téme: americká armáda, americké letectvo, Area 51, Facebook, mimozemšťania, UFO, USA, útok, vojenská základňa, výzva

Súvisiace články