Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice Top

TÁTO BANKA zvažuje svoj KONIEC na Slovensku! Majú sa jej klienti obávať?

Banka BNP Paribas Personal Finance Zdroj: personal-finance.bnpparibas

BRATISLAVA – Významná francúzska banka prehodnocuje svoje pôsobenie na viacerých európskych trhoch. V dvoch krajinách už ohlásila koniec, ohrozená je aj slovenská pobočka.

 

Francúzska spoločnosť BNP Paribas Personal Finance zvažuje opustiť tie krajiny, kde nedosahuje dostatočnú veľkosť. Podľa informácií RTVS na tento zoznam patrí aj Slovensko, kde jej pobočka funguje pod značkou Cetelem. Táto finančná spoločnosť sa špecializuje na poskytovanie spotrebiteľských úverov. Napriek možnému odchodu zo Slovenska, pobočka u nás klientom poskytuje všetky služby. „Naďalej poskytujeme pôžičky novým aj existujúcim klientom, tiež kreditné karty a nákupy na splátky v spolupráci s našimi partnermi,“ potvrdila pre RTVS vedúca oddelenia marketingu pobočky Cetelem Andrea Trebuľová.

Čo by sa dialo v prípade odchodu zo Slovenska?

V prípade, že pobočka zahraničnej banky na Slovensku plánuje ukončiť svoju činnosť, na stole sú dve základné možnosti. Prvou je zrušenie banky, teda koniec jej všetkých aktivít, po vysporiadaní práv a záväzkov, druhou jej predaj inej finančnej spoločnosti.

Francúzka spoločnosť už potvrdila odchod z rumunského a bulharského trhu. V Rumunsku sa Francúzom nepodarilo nájsť obchodného partnera, ktorý by tamojšiu pobočku prevzal. Banka pod značkou Cetelem tam preto úplne končí. V Bulharsku partnera našli, pobočku plánuje odkúpiť bulharská divízia gréckej Eurobank.