Regióny Prešov Poprad

Táto obec zažije svoj premiérový historický jarmok

Pohľad na obec Spišská Teplica Foto: TASR/Oliver Ondráš

SPIŠSKÁ TEPLICA – Premiérový historický jarmok pripravila obec Spišská Teplica v okrese Poprad. Uskutoční sa v sobotu od 11.00 h. Obec ho organizuje v rámci spoločného cezhraničného projektu s poľskou obcou Szaflary.

 

Historická kuchyňa ponúkne zabudnuté jedlá s ochutnávkou a tiež historické receptáre. “Svoje umenie predstaví miestny košikár, na jarmoku nájdete tiež výrobky z pleteného papiera, sladký tovar medovnikára, produkty z dreva a ďalšie,” uviedol starosta Spišskej Teplice Radoslav Šeliga. Fanúšikov šachu i dobrej zábavy poteší nadrozmerná šachovnica, na ktorej si môžu zahrať so živými šachovými figúrkami.

“Deti si prídu na svoje v tvorivých dielňach, v ktorých nebude núdza o kreativitu – príkladom bude tvorba originálnych historických účesov. V rámci dielní tak deti a ich rodičia zistia, že ‘lietačky’ nie sú len dvere, a určite zaujmú i tkáčske techniky, ktoré dokážu ozdobiť aj účesy. Kultúrny program spríjemní český verklikár spolu so speváckym sprievodom,” doplnila prednostka Obecného úradu v Spišskej Teplici Mária Klára Martinková.

Historický jarmok pripravila obec Spišská Teplica v rámci projektu s názvom Cisterciáni pod Tatrami – spoločné korene a spoločná budúcnosť Szafliar a Spišskej Teplice, spolufinancovaného Európskou úniou z Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Programu Interreg V-A Poľsko – Slovensko 2014 – 2020. Projekt bude pokračovať ďalšími podujatiami a aktivitami.