Politika Domáce Top

Televízny súboj má svoju dohru. Fico sa vyhrážal Sulíkovi

Zdroj: rtvs.sk

BRATISLAVA – Ostrá debata dvoch politických lídrov má pokračovanie. Šéf koaličnej strany Smer-SD Robert Fico si nekládol servítku pred ústa a povedal to na rovinu. Po skončení relácie O 5 Minút 12 adresoval predsedovi opozičnej strany SaS Richardovi Sulíkovi výhražné slová. 

Predseda SaS Richard Sulík uverejnil na sociálnej sieti text, v ktorom uvádza, že po skončení diskusie sa mu pri podávaní rúk šéf Smer-SD Robert Fico vyhrážal. Pre Glob.sk Richard Sulík potvrdil, že text, ktorý napísal na sociálnej sieti je pravdivý. ,,Neviem, ako to myslel, vyhrážky sú blízke s primitívom, možno to povedal len v rozrušení, neviem vám povedať,” dodal Sulík.

Reakcia koaličnej strany Smer-SD na seba nenechala dlho čakať. Podľa nich strana SaS už dlhodobo znižuje úroveň politickej kultúry na úroveň štvrtej cenovej skupiny. Odôvodňujú to tým, že najprv začal poslanec SaS Ľubomír Galko, ako minister obrany, odpočúvať svojich spolupracovníkov a novinárov. Následne poslanec SaS Jozef Rajtár zneužil svojho poslaneckého asistenta na nezákonné prehľadávanie bankových účtov svojich politických oponentov. Vysvetľujú, že to vyvrcholilo vyjadreniami Richarda Sulíka, ktorý sa svojmu oponentovi vyhrážal „basou“ bez toho, aby vedel takéto svoje tvrdenie akokoľvek odôvodniť a podložiť. ,,Vyjadrenia pána Sulíka boli nielen za čiarou štandardného politického súboja, ale aj na hrane zákona. A preto ich už dal predseda strany SMER – sociálna demokracia Robert Fico preveriť právnikom. Je pravdou, že Robert Fico sa aj po skončení relácie oprávnene ohradil, že takéto hrubé obvinenie zo strany Richarda Sulíka nenechá len tak,” dodal Ján Mažgút z tlačového oddelenia Smer-SD.

 

 

 

Richard Sulík uverejnil rozhovor s Robertom Ficom po skončení relácie. Zdroj: FB Richard Sulík

 

Expremiér Robert Fico začiatkom októbra vyzval Richarda Sulíka na férovku, ten výzvu prijal. Nedeľnú debatu sprevádzali vzájomné útoky, silné emócie a napokon vyhrážky, ktoré si politici vymenili až po skončení relácie. Podľa politického analytika Jána Baránka ale diskusia nepriniesla nič, čo by nikto nečakal a dodal, že ,,nič nové sme sa nedozvedeli”.

Podľa odborníka sa diskusia skončila remízou, dodal, že jeden aj druhý mali silné aj slabé miesta. ,,V podstate Sulík mal svetlý bod tam, keď sa bavili o návrhu, ktorý chce dať Smer na dôchodok pre ženy, respektíve strop na odchod do dôchodku pre ženy, ktoré vychovali viac detí. Ono to bolo niekedy za socializmu a zrejme Smer kopíruje ten stav.” Baránek vysvetľuje, že Richard Sulík mal pravdu v tom, že by vznikol obrovský nepomer medzi dĺžkou života na dôchodku medzi ženami a mužmi. ,,Všeobecne ešte muži stále kratšie žijú ako ženy a keby sa teda toto implementovalo do zákonodarstva, tak ten čas na dôchodku by bol neúmerný k jednej, respektíve druhej strane,” vysvetlil politický analytik.

Na druhej strane Baránek dodáva, že Robert Fico využil Sulíkove kontakty s Kočnerom. Označil šéfa SaS za samovraha, pretože sa s Kočnerom v minulosti stretával. Sulík stretnutie s podnikateľom označil za chybu.

Ficovi prihára

Okrem búrlivej debaty vo verejnoprávnej televízii priniesla televízia Markíza exkluzívny prieskum, ktorý vypracovala agentúra Focus. Zaujímalo ich, kto je lepší premiér, Robert Fico, ktorý zastával funkciu do marca 2018 alebo Peter Pellegrini, ktorý je premiérom od marca tohto roku. Väčšina Slovákov si podľa prieskumu chváli skôr terajšieho premiéra. Robertovi Ficovi zostávajú verní len voliči Smeru-SD. Voliči ostatných koaličných, ale aj opozičných strán stoja za Petrom Pellegrinim.

 

Galéria
Podľa prieskumu je Pellegrini lepší premiér. Zdroj: FB Na telo s Michalom Kovačičom
Robert Fico sa údajne vyhrážal Richardovi Sulíkovi. Zdroj: archív
Zdroj: TASR / Michal Svítok
Politický analytik Ján Baránek. Zdroj: archív
Richard Sulík uverejnil rozhovor s Robertom Ficom po skončení relácie. Zdroj: FB Richard Sulík
navigate_before
navigate_next