Regióny Trenčín Žilina Banská Bystrica Domáce Top

TÍTO SUPER podvodníci OKRADLI ľudí o desaťtisíce: Majú PREMYSLENÝ postup! Môže ísť o organizovanú skupinu

Ilustračná foto. Zdroj: Tip čitateľa

BANSKÁ BYSTRICA – Už minule sme vás informovali o čitateľovi, ktorý si na vlastnej koži vyskúšal praktiky údajného kryptopodvodníka a nechal sa ním oklamať. Dávid C., čo je pravdepodobne jeho krycie meno, má vždy rovnaký scenár, ako presvedčiť svojich klientov a o jeho podvodoch sme sa dozvedeli nové informácie. Na Slovensku pravdepodobne funguje aj organizovaná skupina podvodníkov, ktorí okrádajú ľudí o desaťtisíce. Poznáme nielen ich postup.

 

Ako sme vám informovali naposledy, údajný kryptopodvodník Dávid C. pracuje cez svoju skupina na Telegrame s názvom MAŤ FINANCIE V PORIADKU, v ktorej má už okolo 970 členov. Dôverčivých ľudí okráda o sumy približne od 60 do 600 eur, a medzitým si tento pán užíva luxusné dovolenky. Okrem mena Dávid C. je pod rovnakou fotkou vedený aj účet  Štefan D. v skupine PEŇAŽNÝ MAJÁK. Nášmu čitateľovi sa podarilo zistiť, že existuje aj ďalšia skupina na Telegrame s názvom DOPLŇ SVOJU KARTU, ktorá je tiež centrom jeho pôsobenia.

Dávid C. pracuje pravdepodobne s poštárom Milanom, ktorý mu tvorí akési krytie. Podľa jedného z oklamaných je poštár Milan osoba z Michaloviec a mal by sa volať František Z. Okrem role poštára Milana zastáva aj pozíciu majiteľa fit centra s menom Jozef. Všetky používané mená sú ale s najväčšou pravdepodobnosťou falošné. Jednému zákazníkovi poslal aj kópiu certifikátu a občianskeho preukazu, no obidva tieto doklady neboli pravé.

Falošný certifikát údajného kryptopodvodníka. Zdroj: Tip čitateľa

Viac o tomto kryptopodvodníkovi a schéme jeho podvodu nájdete v našom predchádzajúcom článku.

Dávid C. ale nie jediný kryptopodvodník, pretože na internete sa šíria informácie o ďalšom podvodnom obchodníkovi v online svete. Má ísť dokonca o celú organizovanú skupinu.