Zahraničné

Masová vražda na strednej škole. Útočník nakoniec namieril zbraň proti sebe

Zdroj: TASR

KERČ – Ruskí vyšetrovatelia identifikovali muža, ktorý v stredu spustil paľbu na strednej škole v krymskom meste Kerč, pričom zabil 18 ľudí a spôsobil zranenia ďalším 40 osobám. Informuje o tom agentúra AP.

Vyšetrovací výbor Ruskej federácie (Sledkom) uviedol, že útočníkom bol 18-ročný Vladislav Rosľakov, ktorý v skorých popoludňajších hodinách prišiel do budovy strednej odbornej školy a spustil paľbu. Vyšetrovatelia spočiatku vydali vyhlásenie, že páchateľ v budove školy odpálil podomácky zostrojené výbušné zariadenie.

Vyšetrovatelia vychádzajú zo záznamu bezpečnostných kamier, na ktorom je vidno, ako mladík spustil paľbu na ľudí a neskôr obrátil zbraň aj proti sebe. Vyšetrovatelia preklasifikovali incident z teroristického útoku na masovú vraždu.

Ruský prezident Vladimir Putin označil útok na Kryme za tragédiu a rodinám obetí vyjadril úprimnú sústrasť. Putin sa k incidentu vyjadril po rokovaniach so svojím egyptským náprotivkom Abdalom Fattáhom Sísím v čiernomorskom letovisku Soči. Prisľúbil, že vláda podnikne všetky nevyhnutné kroky pri riešení situácie.