Spoločnosť Koronavírus Domáce Top

Testy odhalili ďalších nakazených. Slovensko eviduje 14 nových prípadov ochorenia COVID-19

Zdroj: TASR / Martin Baumann

BRATISLAVA – Vo štvrtok (16. 7.) na Slovensku pribudlo 14 prípadov nákazy novým koronavírusom. Celkovo krajina doteraz eviduje 1965 pozitívne testovaných na ochorenie COVID-19. Informuje o tom Národné centrum zdravotníckych informácií na webovej stránke covid-19.nczisk.sk.

 

“Pozitívne testovaní boli vyšetrení v okresoch Nitra (4), Bratislava (2), Senec (2), Malacky (2), Rimavská Sobota (1), Liptovský Mikuláš (1), Ružomberok (1) a Prešov (1),” spresňuje rezort zdravotníctva na sociálnej sieti s tým, že ide o desať mužov a štyri ženy, sú vo veku od jedného do 56 rokov.

Dosiaľ sa vykonalo 237 634 testov, pričom počas štvrtka laboratóriá otestovali 1862 vzoriek. Celkovo sa z ochorenia COVID-19 vyliečilo 1523 ľudí, vo štvrtok pribudli deviati vyliečení pacienti. Hospitalizovaných je 15 pacientov, u siedmich z nich bolo ochorenie potvrdené. Na JIS sú dvaja pacienti, na umelej pľúcnej ventilácii nie je nikto. Na Slovensku počas štvrtka nepribudlo žiadne úmrtie pacienta s pozitívnym testom na nový koronavírus. Celkový počet úmrtí je dosiaľ 28.