Tínedžer na motorke sa zrazil s cyklistom. 55-ročný cyklista nakoniec podľahol zraneniam

SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. je najväčší poskytovateľ komplexných informačných služieb na Slovensku. Je moderným informačným médiom založeným na báze nezávislej tlačovej agentúry.

PIEŠŤANY – Polícia v Piešťanoch bola minulý týždeň privolaná k dopravnej nehode medzi cyklistom a motocyklistom, ktorá sa skončila tragicky. TASR o tom informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave Mária Linkešová.

 

Vo večerných hodinách vošiel 55-ročný cyklista z chodníka na priechod pre chodcov. “Na priechode spadol z bicykla a vzápätí došlo k zrážke s vodičom motocykla. Cyklista utrpel pri nehode zlomeninu nohy a podľa predbežnej lekárskej správy mal ťažké zranenia. Mladý, 18-ročný vodič motocykla sa pri nehode nezranil a polícia alkohol u neho nezistila,” uviedla Linkešová.

Polícia dostala v nedeľu (14. 7.) informáciu, že cyklista v nemocnici zraneniam podľahol. Podľa prvotných informácií mal práve on zaviniť nehodu. Polícia toxikologickým skúmaním zisťuje, či v tomto prípade zohral úlohu aj alkohol.

Polícia v Piešťanoch bola minulý týždeň privolaná k dopravnej nehode medzi cyklistom a motocyklistom, ktorá sa skončila tragicky. Zdroj: TASR / KR PZ v Trnave

Polícia upozorňuje cyklistov, že jazdiť po chodníku a prechádzať cez priechod pre chodcov na bicykli zákon cyklistom neumožňuje. “Ak cyklisti náhle vojdú na bicykli na priechod pre chodcov alebo sa nachádzajú na priechode pre cyklistov, vodiči nestihnú včas zareagovať. Hoci na priechodoch pre cyklistov nemusia z bicykla zosadnúť, nemajú cyklisti absolútnu prednosť pred autami,” doplnila krajská policajná hovorkyňa.

Ako ďalej doplnila, cyklisti by nemali zabúdať, že pri vychádzaní na cestu z miesta mimo cesty alebo pri opätovnom vjazde z okraja je cyklista povinný dať prednosť v jazde vozidlám idúcim po ceste.

Viac o téme: cyklisti, krajská policajná hovorkyňa, Linkešová, Mária Linkešová, nehoda, Piešťany, Policajný zbor v Trnave, toxikologické skúmanie

Súvisiace články