Regióny Dolný Kubín

TIP NA VÝLET Hrad plný kúziel a tajomstiev: Podarí sa veľká záchranná akcia?

Zdroj: FB /Oravský hrad / Orava Castle

ORAVSKÝ PODZÁMOK – Monumentálny Oravský hrad sa premení na tajomné čarodejnícke miesto pre tých najmenších. Organizátori si vymysleli jedinečný rozprávkový program, ktorým sa snažia zaujať tých najmenších.

 

Oravský hrad chce svojím jedinečným nápadom prilákať aj tie najmenšie deti k slovenským historickým pamiatkam. Pre deti si pripravili tajuplnú večernú cestu. „Podujatie Tajomný hrad je venované tým najmenším návštevníkom, ktorí majú odvahu navštíviť Oravský hrad aj po zotmení,“ uviedla manažérka kultúry v Oravskom múzeu Miroslava Murínová. Pri ich výprave musia zachrániť kráľovnú. Podarí sa im to?

Oravský hrad sa behom jednej noci premení na rozprávkové kráľovstvo, ktoré zastihne strašná tragédia,kráľovstvo prikryl sneh a ľad. Kráľovná a Kráľ tragicky zahynuli a ich dcéra Elsa sa zmenila a zamrzlo jej srdce, zabudla na svoju sestru Annu a obyvateľov kráľovstva,“ uviedla Murínová.

Zdroj: FB / Oravský hrad / Orava Castle

Elsa v sebe objavila jedinečnú a zázračnú moc, ktorá zarmúti celé kráľovstvo. Murínová priblížila , že Elsaobjavila v sebe zázračnú moc premeniť na sneh a ľad všetko, čoho sa dotkne. Všetci v kráľovstve sú nešťastní, ale princezná Anna sa rozhodne Elsu zachrániť a roztopiť jej ľadové srdce, aby bola opäť usmiatou a láskavou.“

Pri tejto výprave jej však musia pomôcť deti. Pri tejto náročnej a strastiplnej ceste im budú pomáhať aj obyvatelia kráľovstva. Murínová priblížila, že deti sa môžu tešiť na krásnu Bell, Aladina a Jasmínu, Tarzana, Herculesa a mnoho ďalších rozprávkových kamarátov.“

Podujatie sa uskutoční 23.07. 2021 a vstupy do hradu začnú od 18:00.

Zdroj: FB / Zdroj: FB /Oravský hrad / Orava Castle