Spoločnosť Kauzy Domáce

Tipos funguje bez obmedzení. Dočasne ho vedie podpredseda predstavenstva

Zdroj: TASR / Michal Svítok

BRATISLAVA – Národná lotériová spoločnosť Tipos funguje bez akýchkoľvek obmedzení. Dočasne ju vedie podpredseda predstavenstva Rastislav Sedmák. V reakcii na aktuálnu situáciu vo firme po obvinení a odchode bývalého šéfa Tiposu Jána Barciho to uviedol tlačový odbor ministerstva financií.

 

“Predstavenstvo aj výkonný manažment spoločnosti sú plne funkčné. Vedením spoločnosti je dočasne poverený podpredseda predstavenstva,” konštatoval pre TASR rezort financií, pod ktorý Tipos spadá. K otázkam prijímania ďalších opatrení v súvislosti s fungovaním lotériovej spoločnosti je podľa MF nateraz predčasne sa vyjadrovať.

Bývalého predsedu predstavenstva a generálneho riaditeľa Tiposu Jána Barciho a bývalého šéfa IT Miloša Preleca zadržali príslušníci NAKA počas akcie 26. novembra. Polícia následne informovala, že v prípade poškodenej lotériovej spoločnosti vyšetrovateľ NAKA obvinil dve osoby z trestného činu porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku a legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Zároveň polícia potvrdila, že vyšetrovateľ prokurátorovi ÚŠP predložil podnet na ich vzatie do väzby.

Vo štvrtok (5.12.) trojčlenný senát Najvyššieho súdu (NS) SR rozhodol o tom, že táto dvojica pôjde do väzby. Na svojom verejnom zasadnutí tak vyhovel sťažnosti prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) voči rozhodnutiu Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku, ktorý oboch ešte v piatok 29. novembra nezobral do väzby.