Regióny PR článok Top

Tipy, ako vybrať správne doplnky do kúpeľne

Zdroj: Jason Finn / Shutterstock.com

Kúpeľňa je jednou z najdôležitejších častí vášho bytu či domu a jej zariaďovanie nemusí byť žiadna sranda. Okrem správneho výberu obkladu, vane či WC, je dôležité dbať aj na doplnky, ktoré dotvoria celkovú atmosféru miestnosti. Tieto doplnky by nemali chýbať ani vo vašej kúpeľni.

 

Kúpeľňa je špeciálnym miestom v našej domácnosti a na jej štýlovom zariadení si potrpia mnohí. Všetci totiž snívame o tom, že naša kúpeľňa bude vyžarovať čistotou, krásou a eleganciou. Tento pocit si okrem správneho výberu vane, sprchového kúta, umývadla a WC môžeme vytvoriť aj pomocou rôznych doplnkov.

Doplnky, ktoré spĺňajú aj praktickú funkciu

V prvom rade by ste sa mali pri výbere doplnkov do kúpeľne pozerať okrem samotného dizajnu aj na ich praktické využitie. Jednoduchým príkladom môže byť štýlový záves do sprchy, ktorý nielen oživí vašu kúpeľňu, ale vďaka nemu sa taktiež voda nedostane do celej kúpeľne a dopraje vám väčší pocit súkromia. Pozitívom je taktiež fakt, že dnes si môžete vybrať z veľkého množstva rôznych zábavných a farebných závesov do sprchy.

Ďalším vhodným príkladom, na ktorom okrem zaujímavého dizajnu vidieť aj jeho funkčnosť, je kúpeľňová polička. Jej prínos určite ocenia všetci, keďže práve na ňu si môžete uložiť svoje šampóny, hubky a ďalšie prípravky, ktoré potrebujete ku skrášleniu svojho tela. Pri výbere poličky dbajte aj na priestor vo vašej kúpeľni, keďže nie každá by sa dispozične mohla do vašej kúpeľne hodiť.

Zamerajte sa na jednotný štýl

Teraz, keď viete, že okrem dizajnu je potrebné sledovať aj funkčnosť samotného doplnku, odporúčame vám kupovať doplnky do kúpeľne v jednotnom štýle. Vďaka tomu, že všetky kúpeľňové poličky, držiaky na kefy a ďalšie veci budú v jednom štýle, nebude vaša kúpeľňa pôsobiť gýčovo a zostane trendy o čosi dlhšie.

Porozmýšľajte nad vhodným materiálom a nechajte si poradiť

Dôkladný výber materiálu, z ktorého je daná vec vyrobená, neplatí len pri nákupe rozkladacej pohovky a podobne, ale aj pri samotnom zariaďovaní kúpeľne a nákupe doplnkov. V tomto prípade sa môžete stretnúť najmä s kúpeľňovými doplnkami z nerezu, ale aj drevenými či keramickými.

 

Zdroj: AlexandrBognat / Shutterstock.com

Pri zariaďovaní vašej vysnívanej kúpeľne sa určite nebojte obrátiť na odborníkov a rôzne kúpeľňové štúdiá. Tie vám totiž dokážu vytvoriť 3D model, pomocou ktorého si budete vedieť lepšie predstaviť, aké doplnky či nábytok kúpiť.

Najmite si odborníkov

Pravdou však je, že na záver o tom, ako vaša kúpeľňa bude vyzerať, nerozhodnú ani tak kúpeľňové doplnky, prepychová vaňa či nádherný obklad, ale kvalita montážnej práce.

Tá je mimoriadne dôležitá, keďže celkový dojem môže pokaziť krivo položený obklad, zle namontovaný sprchovací kút či pretekajúci sifón. Ešte predtým, než sa teda pustíte do kupovania všetkých doplnkov a nábytku, sa tak obráťte na skúsených odborníkov, ktorí si ľahko dokážu poradiť s rekonštrukciou či výstavbou vašej kúpeľne.

Vytvorte si vašu kúpeľňu snov

Pomocou tipov, ktoré sme v tomto článku obsiahli a za pomoci kvalitnej firmy, by vytvorenie vašej kúpeľne snov nemal byť žiadny problém. A to aj v prípade, že sa snažíte zariadiť malú kúpeľňu, v ktorej je nutné bojovať o každý centimeter priestoru.