Zahraničné Spoločnosť

Tomu sa hovorí šťastné sviatky. Poctivý nálezca vrátil v Nemecku majiteľovi batoh plný peňazí a darčekov

Ilustračná fotografia, Zdroj: pixabay.com

FRANKFURT NAD MOHANOM – Skutočne šťastné Vianoce prežil 63-ročný Nemec, poctivý nálezca mu totiž vrátil batoh plný darčekov i množstva peňazí, ktorý si zabudol pod stromom. Informovala o tom vo štvrtok agentúra AFP.

Batoh s hotovosťou vo výške 16.000 eur a darčekmi našiel 51-ročný Nemec neďaleko centra západonemeckého mesta Krefeld krátko pred štedrovečernou polnocou a následne upovedomil políciu, ktorej sa podarilo rýchlo vypátrať majiteľa týchto cenností. Muž pritom odmietol aj ponúkané nálezné, “keďže sú Vianoce”, napísala na Facebooku miestna polícia a dodala, že “skutočne existujú ľudia, ktorí na Vianoce robia dobré skutky”.

Príspevok polície na sociálnej sieti si vyslúžil množstvo pochvalných reakcií i komentárov. Viacerí užívatelia ale vyjadrili aj prekvapenie nad skutočnosťou, že mal niekto pri sebe takú vysokú hotovosť. Hovorca krefeldskej polície v tejto súvislosti vo štvrtok AFP povedal, že hoci je to “nezvyčajné”, majiteľ ruksaku tvrdil, že sa “cítil bezpečnejšie”, keď mal svoje peniaze pri sebe.

AFP pripomína, že v Nemecku má každý nálezca nárok na určitú sumu, respektíve nálezné, odvíjajúce sa od hodnoty nájdeného predmetu. V tomto prípade by si 51-ročný muž polepšil o 490 eur, ak by ponúkané nálezné prijal.