Domáce Spoločnosť Kauzy Top

Topiaci sa aj slamky chytá. Threema odhaľuje Kočnerove správanie pred väzbou

Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

BRATISLAVA – Nechválne známa Threema odhaľuje ďalšie špinavosti. Keď obvinený podnikateľ Marian Kočner zistil, že mu skutočne hrozí zatknutie a väzba, opäť sa mal snažiť rozohrať svoje špinavé hry. Odstaviť sa pritom údajne snažil nielen vyšetrovateľa Lásku, ale aj prokurátora Šantu. Ako prvý priniesol informáciu Denník N.

 

Posledné Kočnerove správy na slobode ukazujú, že sa zadržaniu a väzbe zrejme snažil vyhnúť všetkými možnými spôsobmi. Dokazovať to má komunikácia, ktorá sa polícii podarila obnoviť a pochádza ešte z júna 2018. Doposiaľ mali totiž k dispozícii len správy do 18. mája.

Národná kriminálna agentúra (NAKA) zatkla Kočnera 20. júna tesne pred plánovaným odchodom do Chorvátska. O tri dni neskôr sa však dostal na slobodu, keď ho sudca Špecializovaného trestného súdu Roman Púchovský nevzal do väzby. Ako prvému sa vraj mal Kočner ozvať nitrianskemu podnikateľovi Norbertovi Bödörovi, ktorého mal prosiť o pomoc. „Prosím Ťa, treba presvedčiť Dušana, že musíme vymeniť Šantu. Dôvody na to má. Je to absolútna priorita. Ďakujem,” píše sa v Threeme. Na mysli mal mať špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika. Od neho mal údajne chcieť, aby zobral prípad falšovania zmeniek televízie Markíza prokurátorovi Jánovi Šantovi.

NAKA zatkla Kočnera 20. júna tesne pred plánovaným odchodom do Chorvátska. Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

V núdzi spoznáš priateľa

Odpoveď nitrianskeho podnikateľa mala podľa komunikácie znieť výstižne. ,,Urobím všetko, čo bude v mojich silách,“ mal odpísať Kočnerovi. Kruhy blízke Bödörovi vedeli, že mal mať už dlhé roky pod palcom políciu. Aj preto sa mal vraj Kočner na neho obrátiť. Prokurátor Šanta však zostal na svojom mieste.

Kočner mal dokonca Bödörovi radiť, ako správne osloviť prokurátora Dušana Kováčika s touto požiadavkou. Podsúvať mu mal pritom informácie o Jaroslavovi Haščákovi. „Inak zaujímavou informáciou pre Dušana by mohlo v jeho rozhodovaní a argumentácii kok…vi Šantovi, že Šanta je Slávov bratranec, Slávo chce kúpiť Markízu, po tom, ako sme vyhrali prvý stupeň, tak sa zrazu z toho stiahli. Čo ak sa dohodli so Šantom, aby to pre nich vybavil, a dohodol sa Slávo s CME že nás od..be, aby urobil židom službu a oni mu to potom predali lacnejšie. Keď s tým príde Martin Daňo budú mať z toho na GP aj UŠP dosť veľký problém. A má ďalší dôvod to Šantovi zobrať…,“ písal Kočner.

Podľa Kočnerových inštrukcií sa mal nitriansky podnikateľ s požiadavkou na prokurátora Kováčika obrátiť aj 25. júna. „Skús zajtra toho Dušana presvedčiť, aby to tomu Šantovi zobral a dal to tej tete. Bude to najlepšie riešenie,“ má podľa Threemy inštruovať Kočner Bödöra. ,,Tetou” mala byť prokurátorka Úradu špeciálnej prokuratúry Blanka Godžová.

Kočner po prepustení mal okamžite kontaktovať nitrianskeho podnikateľa Norberta Bödöra. Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

Ďalší na muške

Prokurátor Šanta pritom nemal byť jediný, kto Kočnerovi v jeho plánoch prekážal. Zdiskreditovať sa údajne snažil aj vyšetrovateľa kauzy zmenky Jaroslava Lásku. Docieliť to mal vyfabulovanou informáciou, ktorú mal chcieť podstrčiť šéfovi finančnej polície Bernardovi Slobodníkovi. „Toto nech mu Béďo zaspieva, vezme spis na kontrolu aspoň na 2 týždne (dorobíme posudky) a potom nech ho pošle na detektor. A po kontrole nech to dá Mašánovej,“ rozdával Kočner nitrianskemu podnikateľovi ďalšie pokyny. Bibiana Mašánová je vyšetrovateľka, ktorú mal Kočner považovať za prijateľnejšiu alternatívu než vyšetrovateľa Lásku.