Spoločnosť Zahraničné

Tornáda si v Tennessee vyžiadali už 25 obetí na životoch

Tornáda si v Tennessee vyžiadali už 25 obetí na životoch. Zdroj: SITA / AP

NASHVILLE – Na 25 mŕtvych stúpol počet obetí dvoch tornád, ktoré v utorok zasiahli centrálnu časť amerického štátu Tennessee. Informovala o tom agentúra AP s odvolaním sa na miestne úrady.

 

V oblasti mesta Nashville bolo zničených približne 40 budov. Jedno z tornád spôsobilo naprieč centrom mesta rozsiahle škody, zničilo vitráž v historickej budove kostola a stovky ľudí vyhnalo z ich domovov.

Tornáda vyvracali stromy, strhávali strechy z domov, v niektorých častiach zostali z budov len múry, popretŕhalo sa elektrické vedenie a ulice boli pokryté konármi stromov. V dôsledku nepriaznivého počasia zatvorili v postihnutej oblasti niektoré školy, súdy i letisko a zrušili dopravné spoje.

Katastrofa ovplyvnila v Tennessee aj priebeh tzv. supervolebného utorka, keď sa v niektorých amerických štátoch konajú primárky demokratov a republikánov.

V Nashville museli niektoré poškodené volebné miestnosti nahradiť a v ďalších oblastiach sa otvárajú o hodinu neskôr. Na základe rozhodnutia súdu musia byť volebné miestnosti otvorené o hodinu dlhšie.