Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice Top

TOTO bude najväčšie nákupné centrum na Slovensku: Otvoria ho už ČOSKORO

nákupné centrum
Čoskoro sa dočkáme nového nákupného centra. | ZDROJ: Pixabay (ilustračné)

BRATISLAVA – V našom hlavnom meste vzniká najväčšie a najkomplexnejšie nákupné centrum na Slovensku. Eurovea už čoskoro ponúkne návštevníkom 320 prevádzok na ploche 85-tisíc metrov štvorcových. Vieme, kedy začnú otvárať prvé.

 

V týchto dňoch prebiehajú dokončovacie práce, aby bolo všetko pripravené na májové otvorenie. Rovnako si aj nájomcovia zariaďujú svoje obchodné jednotky. Áno, už o pár týždňov sa môžete tešiť na desiatky nových obchodov a prevádzok, pričom jedným z najväčších lákadiel je obchodný reťazec Primark, ktorý prinesie oblečenie a rôzne doplnky za naozaj výhodné ceny.

Otvárať sa ale bude postupne. „Niektorých súčasných nájomcov sme relokovali alebo im poskytli možnosť zväčšiť svoj priestor, preto prvé značky začnú otvárať už skôr v aktuálnej nákupnej pasáži. Väčšina obchodov, vrátane írskeho odevného reťazca Primark, otvorí v máji a ďalšie sa pridajú postupne. Zákazníkom tak budeme prinášať každý mesiac niečo nové,“ vysvetľuje podrobnosti otvorenia Katarína Paule, leasingová manažérka Eurovea.

Bratislavská Eurovea rastie
Bratislavská Eurovea rastie. Zdroj: Facebook/Eurovea

Čo všetko vynovená Eurovea prinesie?

Kľúčovým sa stane spomínaný Primark, ktorý sa bude rozprestierať rovno na dvoch podlažiach. Pôjde o prvú prevádzku tohto reťazca na Slovensku, preto sa očakáva vysoký nápor zvedavých zákazníkov. Tešiť sa môžete aj na väčšie multikino Cinema City, ktoré bude mať po rekonštrukcii 17 sál a nový VIP koncept. Viac miesta bude aj v stravovacej zóne, ktorá sa až zdvojnásobí a ponúkne kapacitu 1 156 miest. Bude doplnená o štýlový Food Hall a spolu so 16 reštauráciami na promenáde pri Dunaji vytvorí najväčšiu gastro destináciu na Slovensku.

Krajšie okolie a viac zelene

Okolie nákupného centra tiež zaujme. Pribinova ulica sa postupne mení na moderný mestský bulvár s námestím priamo pred hlavným vchodom do centra. Nebudú chýbať tri oddychové zóny a fontána. Zeleň nájdete aj na streche Eurovey, pričom celková plocha zelenej strechy je 3 942 metrov štvorcových, čo je takmer veľkosť futbalového ihriska. Môžete sa tešiť na množstvo rôznych okrasných tráv, bylín a kvetov.