TOTO tu ešte nebolo! PODVODNÍK na internete pýta od žien FOTKY POPRSIA! Vraj je to na dobrú vec

BRATISLAVA – Neznámi podvodníci rozosielajú Slovenkám na Instagrame falošné dotazníky a výzvy na pomoc ženám s možným ochorením prsníkov. Vydávajú sa pritom pod menom najznámejšieho „mamičkovského“ magazínu na našom trhu.

Zvrátení podvodníci šíria na Instagrame dva varianty správ. Jeden sa tvári ako dotazník spokojnosti s návštevou gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia. Cieli na rodičky a žiada od nich citlivé informácie o ich skúsenosti spojené s pôrodom.

Druhý variant, v ktorom sa uvádza aj meno magazínu Najmama.sk, od Sloveniek žiadajú zaslanie fotografií poprsia. Zvláštnu požiadavku vysvetľujú snahou pomôcť ženám s diagnostikou ochorení prsníkov. Píšu, že plánujú kúpiť špeciálne diagnostické zariadenie, pričom čím viac fotografií podľa textu ženy zašlú na priloženú e-mailovú adresu, tým väčšia je vraj šanca, že sa získanie takéhoto prístroja podarí zrealizovať.

Dajte si pozor, správam neverte ani neodpovedajte

Magazín Najmama.sk sa od podvodnej kampane dôrazne dištancoval, pričom jeho vydavateľ zvažuje podanie trestného oznámenia na neznámeho páchateľa. „Magazín Najmama.sk sa dištancuje od správ od neznámych mužských profilov, ktoré sú rozposielané zrejme za účelom získania fotografií či informácií intímneho charakteru, ktoré sa šíria prostredníctvom sociálnych sietí. Ide o spam, a správa nemá nič spoločne s magazínom pre mamy a budúce mamy Najmama.sk Nepodieľame sa na žiadnom výskume ani nespolupracujeme so žiadnym pôrodnicko-gynekologickým oddelením za účelom získania informácií od žien – čitateliek,“ uvádzajú na svojom portáli.

Ak žena podvodníkom pošle svoje citlivé fotky, zneužiť ich môžu rôznymi spôsobmi. Napríklad ich použitím na weboch pre dospelých či priamo vydieraním ich odosielateľky pod hrozbou ich zverejnenia.

Pokiaľ ste takúto správu prijali, odporúčame na ňu nereagovať, odosielateľa nahlásiť Instagramu a používateľa si zablokovať.

 

Viac o téme: fotografie, internet, intímne fotografie, podvodníci, podvodník, Slovensko, zneužitie údajov, zneužívanie

Súvisiace články