Zahraničné Šport

Tragédia vo Francúzsku. Po ligovom zápase Lorient – Rennes usmrtilo záhradníka spadnuté osvetlenie

Po ligovom zápase vo Francúzsku prišlo k tragédii, keď na záhradníka spadlo umelé osvetlenie. Zdroj: lorient.maville.com

PARÍŽ – Tesne po skončení nedeľného zápasu 16. kola francúzskej futbalovej ligy FC Lorient – Stade Rennes tragicky zahynul jeden z pracovníkov na štadióne. Ako informovala agentúra AFP, na Stadium Moustoir sa zrútila časť osvetlenia a spadla na záhradníka domáceho klubu. S viacerými zraneniami ho v kritickom stave previezli do nemocnice, kde neskôr zomrel.

 

Iba niekoľko minút po záverečnom hvizde spadla konštrukcia osvetľovacieho systému na pracovníka, ktorý kontroloval stav trávnika. Podľa Ouest France ním bol 38-ročný záhradník, otec troch detí. Záchranári mu spolu s hasičmi okamžite poskytli prvú pomoc vrátane masáže srdca, podľa Canal Plus France použili aj defibrilátor, po prevoze do nemocnice však lekári konštatovali jeho smrť. Futbalisti Rennes zvíťazili na pôde Lorientu 3:0.
Umelé osvetlenie, ktoré sa z neznámych príčin zrútilo, malo terapeutické účinky a slúžilo na obnovu trávnika.

“Jeden z členov klubu zomrel po nešťastnom páde osvetľovacej rampy,” potvrdilo mesto Lorient vo vyhlásení, z ktorého citoval portál laprovence.com. Členovia oboch tímov sa po tragédii vracali na plochu a z nešťastnej udalosti boli viditeľne otrasení. V čase tragédie bol na štadióne aj starosta Lorientu Fabrice Loher. “Stala sa hrozná nehoda. Polícia začala hneď na mieste vyšetrovať jej príčiny,” uviedol Loher.