Regióny Trenčín Prievidza

TRAGICKÁ dopravná NEHODA: O život prišiel 74-ročný dôchodca

PRIEVIDZA – Pri tragickej dopravnej nehode o život prišiel 74-ročný dôchodca. Podľa doterajších zistení polície sa mu riadenie vymklo spod kontroly kvôli zdravotným ťažkostiam. Osudným sa mu stal kruhový objazd. 
Prievidzskí dopravní policajti vyšetrujú dopravnú nehodu, ku ktorej došlo včera popoludní v Prievidzi na ceste I/64, na ul. Matice Slovenskej. Podľa doterajších zistení, 74-ročný vodič Peugeotu sa dostatočne nevenoval vedeniu vozidla a nesledoval situáciu v cestnej premávke v dôsledku čoho pri prejazde kruhovým objazdom prešiel s vozidlom vpravo, kde prerazil betónový obrubník. Následne s autom zišiel z cesty a prešiel do trávnatého porastu. V stúpaní s vozidlom vyšiel na nespevnené štrkové parkovisko, kde poškodil drevinu a tri zaparkované vozidlá. Vodič zomrel priamo na mieste dopravnej nehody.
Ohliadajúci lekár na mieste nevedel určiť, čo bolo bezprostrednou príčinou úmrtia 74-ročného vodiča – či bola smrť spôsobená v dôsledku dopravnej nehody, alebo z chorobných príčin. Preto bola nariadená súdno-lekárska pitva. Taktiež bude vodičovi odobratá krv na zistenie prítomnosti alkoholu. Škoda na vozidlách, drevine a obrubníku bola predbežne vyčíslená na asi 3400 €. Príčina a miera zavinenia dopravnej nehody je v štádiu vyšetrovania. V predmetnej veci poverený policajt Okresného dopravného inšpektorátu z Prievidze začal trestné stíhanie a to vo veci prečinu usmrtenie.
Muži zákona v súvislosti s tragickou nehodou opäť apelujú na vodičov, “Opakovanie je matka múdrosti. Pre vodičov – seniorov pripomíname povinnosť zo zákona, ako často ísť na lekársku prehliadku a čo sa rozumie pod pojmom zdravotná spôsobilosť,” napísali na sociálnej sieti, ďalej objasnili, že zdravotnou spôsobilosťou sa rozumie telesná schopnosť a duševná schopnosť viesť motorové vozidlo. Zdravotná spôsobilosť môže byť na základe zdravotného stavu osoby podmienená a) použitím zdravotníckej pomôcky pri vedení motorového vozidla, b) možnosťou viesť len technicky upravené vozidlo, c) pravidelným podrobovaním sa lekárskej prehliadke, d) inými obmedzeniami podľa záverov lekárskej prehliadky. Zdravotne spôsobilý je ten, kto spĺňa minimálne požiadavky na zdravotnú spôsobilosť. Zdravotná spôsobilosť sa posudzuje lekárskou prehliadkou. Na koniec dodávajú, “Ale najdôležitejšie odporúčanie je, seniori, ak sa necítite dobre, nepreceňujte svoje schopnosti a za volant si nikdy nesadajte.”
Galéria
Muž s autom vyletel na ostrovček, kde ho zastavil až náraz do odparkovaných áut. Zdroj: fb Polícia Trenčín
Nehoda mala pre muža fatálne následky. Zdroj: fb Polícia Trenčín
Ani strom ho nezastavil pred ďalším nárazom. Zdroj: Polícia Trenčín
Vodič poškodil nárazom niekoľko zaparkovaných áut. Zdroj: fb Polícia Trenčín
navigate_before
navigate_next