TRAGICKÁ NEHODA Dvaja mŕtvi a štyria ranení! Zasahovali 2 vrtuľníky: Ratovali aj matku s dcérkou: Desivé DETAILY

PUTNOK – Nehoda, pri ktorej zahynuli dvaja Slováci, sa stala len kúsok za slovenskými hranicami. Dve autá sa zrazili na ceste medzi obcou Dubičany a mestom Putnok v Maďarsku. Potvrdilo nám to ministerstvo zahraničných vecí.

Tragická nehoda sa stala 30. júna na ceste približne pol hodiny po odstránení dôsledkov predchádzajúcej nehody. Na mieste sa čelne zrazili Mercedes a Audi, ktoré malo slovenskú poznávaciu značku. Vozidlo Audi sa po náraze trikrát prevrátilo a napokon zastavilo na kolesách.

Nehoda s tragickými následkami. Zdroj: Facebook/Sajómente

V Audi sedeli štyria ľudia. Dvaja zomreli na mieste, dvaja sa ťažko zranili. Pre ranených cestujúcich vyslali aj dva záchranárske vrtuľníky.

V druhom aute, v Mercedese, cestovala matka so štvorročnou dcérou, našťastie, neboli vážne zranené. “Nehodu mal spôsobiť vodič čierneho Audi, keď po zákrute prešiel do protismeru a narazil do šedého Mercedesu, “informoval portál rtl.hu.

Nehoda s tragickými následkami. Zdroj: Facebook/Sajómente

Smrť Slovákov potvrdilo aj Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky. V prípade potreby rodine poskytnú potrebnú pomoc. “Rezort diplomacie bol informovaný o úmrtí dvoch občanov SR v dôsledku dopravnej nehody v Maďarsku. Veľvyslanectvo SR v Budapešti bolo v kontakte s príslušnými policajnými orgánmi, rovnako boli informovaní príbuzní obeti. Veľvyslanectvo je pripravené v prípade potreby poskytnúť potrebnú asistenciu,” uviedli pre portál Regióny.sk.

Nehoda s tragickými následkami. Zdroj: Facebook

Tragická smrť zasiahla aj ich blízkych. “Úprimnú sústrasť. So mnou chodil vodič do školy,” píše Ildiko.

Nehoda s tragickými následkami. Zdroj: Facebook/Sajómente

Viac o téme: dopravná nehoda, Putnok, tragédia

Súvisiace články