Regióny Trebišov

Trebišovskí policajti obvinili ďalšieho distribútora nebezpečnej Herby

Zdroj: SITA/KR PZ Koššice

TREBIŠOV – Trebišovskí policajti odhalili ďalšieho distribútora Herby. Štyridsaťdvaročný Trebišovčan už čelí obvineniam zo zločinu šírenia toxikománie. Ako agentúru SITA informovala košická policajná hovorkyňa Lenka Ivanová, pri domovej prehliadke policajti zaistili 21 gramov.

 

Trebišovčan si ju zadovažoval v Maďarsku a predával sociálne slabším a maloletými za jedno euro až päť eur, prípadne vymieňal za rôzne veci pochádzajúce aj z rôznej trestnej činnosti. Obvinenému hrozí trest na tri roky až osem rokov. Vyšetrovateľ spracoval podnet na jeho vzatie do väzby.

Herba je sušená a chemicky upravená rastlina. Nie je zaradená medzi omamné, psychotropné látky ani rizikové látky, a z tohto dôvodu nie je možné tieto prípady riešiť ako drogovú trestnú činnosť. Samotné užívanie tejto látky nie je trestné, je však veľmi nebezpečná. Trebišovskí policajti od roku 2017 zaznamenali 12 prípadov, ktoré súviseli s distribúciou tejto látky.

Obvinili už deväť osôb, štyrom z nich bol spracovaný podnet na väzobné stíhanie. “Jedno trestné stíhanie bolo odložené pre neprípustnosť, pretože skutku sa dopustila maloletá osoba, jedno trestné stíhanie zastavili, pretože sa nepodarilo preukázať, že skutok, pre ktorý sa trestné stíhanie viedlo, sa stal. V jednom prípade bolo začaté trestné stíhanie a v súčasnosti sa vykonávajú potrebné procesné úkony,” uviedla Ivanová.