Regióny Bratislava

Tréner si FOTIL malé POLONAHÉ deti na plaveckom kurze! Pobúrení rodičia v šoku: TOTO je REAKCIA vedenia

Ilustračné foto. Zdroj: Pixabay, Freepik

BRATISLAVA – Tréner si fotil malé deti v plavkách počas kurzu plávania. Príspevok s týmto vážnym obvinením, ktorý zverejnil v skupine obyvateľov Rače na Facebooku jeden z rodičov, vyvolal vlnu pobúrenia. Zisťovali sme priamo u vedenia Plaveckej akadémie v Rači, čo sa v skutočnosti podľa nich stalo a či sú obavy rodičov oprávnené.

Vystrašený rodič upozornil na zvláštny incident, ktorý sa stal na kurze plávania v hoteli v bratislavskej Rači. Podľa jeho slov si mal tréner fotiť polonahé deti. “Dnes to riešili učiteľky priamo na plávaní, keď si to všimli. Samozrejme si “pán” schoval telefón. Nakoniec sa to riešilo s recepciou a tento perver*** fotky vymazal. Recepčná povedala, že sa to nebude opakovať,” uviedol.

Údajne si mal tréner fotiť deti odzadu. Medzi rodičmi to vyvolalo vlnu ostrých reakcií. Podľa Lukáša je táto situácia nehorázna. “Je nemysliteľné, aby bol takýto človek medzi deťmi a samozrejme to budem riešiť aj trestným oznámením,” napísal na sociálnej sieti s tým, by mohlo ísť o človeka so sexuálnou príťažlivosťou voči deťom.

Viacerí rodičia trénera bránili

Na stranu trénera sa ale postavili viacerí rodičia, vrátane Edit, ktorá s ním mala len dobré skúsenosti. “My tohto trénera poznáme. Naučil moje dieťa plávať. Nikdy sa nesprával nevhodne a ani si decká nefotil. Nemohlo prísť k nedorozumeniu? V plaveckej vždy ku koncu kurzu decká fotia a rodičia si potom môžu fotky zakúpiť, aby mali pamiatku,” uviedla. 

V ďalšom príspevku sa na sociálnej sieti uvádzalo, že tréner bol pre toto obvinenie dokonca prepustený. “Neverím tomu, že by s deťmi mohol mať také úmysly, o akých písali niektorí rodičia. Uznávam, že toto odfotenie cvičenia detí bolo zbytočné vzhľadom k tomu, že priorita je trénovať a nie hrať sa a manipulovať na tréningu s mobilom. Avšak nič viac za tým nebolo – proste tréner sa v tom momente zle rozhodol a nemal zbytočne fotiť,” uviedla v tejto súvislosti žena, ktorá trénera pozná z jej fitnescentra, kam chodí trénovať.

Vyjadrenie Plaveckej akadémie

Manažérka Plaveckej akadémie Nikola Khandlová potvrdila, že tréner vyhotovovaním fotiek na mobil porušil ich predpisy. Išlo však podľa nej iba o náhodné porušenie predpisov, pričom situáciu vyhrotil príspevok rodiča na Facebooku, ako dôsledok nedostatočnej komunikácie medzi zainteresovanými stranami. 

Kvôli citlivosti prípadu zverejňujeme vyjadrenie generálnej manažérky Mgr. Nikoly Khandlovej v kompletnom znení:

Dňa 7.6.2024 sa v našich priestoroch prevádzky Plaveckej akadémie v Rači, ktoré sa nachádzajú v priestoroch Hotela Barónka konal plavecký výcvik detí vo veku 3 až 6 rokov zo škôlky MŠ. Predmetný výcvik realizoval náš tréner, ktorý počas rozcvičky detí pred začiatkom plávania telefonicky komunikoval so svojim známym, túto komunikáciu práve ukončoval slovami „musím končiť, už som v práci…“ a zároveň spravil fotografiu detí pripravujúcich sa na plávanie, ktorú pripojil k správe. Tréner použil svoj súkromný telefón, čo je v rozpore s našimi internými predpismi, deti boli oblečené v plavkách, mali plavecké čiapky a okuliare.

Uvedenú skutočnosť si všimla prítomná pani učiteľka z MŠ, ktorá slovne upozornila trénera, že si nemá fotiť deti, tento jej vzhľadom na časovú tieseň bohužiaľ iba odvrkol, na čo mala učiteľka MŠ reagovať nahrávaním detí, ako aj trénera pri výcviku, čo je taktiež zakázané, ak s tým tréneri nesúhlasia. Tréner s tým nesúhlasil, následne po skončení výcviku sa stretli a vymazali si všetky fotografie z ich mobilných telefónoch za účasti oboch. Túto skutočnosť oznámila pani učiteľka niektorým rodičom, čo malo za následok, že jeden z nich zúrivý navštívil našu prevádzku a chcel slovne inzultovať nášho trénera, ktorý viedol už ďalšiu hodinu výcviku. Keďže nepočkal na skončenie výcviku, opustil naše priestory a my sme boli iba oboznámení so skutočnosťou, že táto vec bola zverejnená na facebookovej stránke „Priatelia Rače“, kde bol tréner obviňovaný z pedofílie, i keď bez dokončeného slova „ped..“.

K uvedenému uvádzame, že tento tréner u nás pôsobí vyše 2 rokov. S jeho prácou sme my, ako aj mnohí rodičia spokojní. V uvedený deň však porušil aj on, ako aj pani učiteľka naše prevádzkové predpisy, čo sme vo vzťahu k trénerovi riešili interne a ostatné tretie osoby, ktoré sú prítomné pri výcviku budeme opakovane upozorňovať slovne ako aj existujúcimi nálepkami na to, že v priestoroch nie je dovolené fotiť deti a návštevníkov.

Ubezpečujeme týmto všetkých, že sa jednalo o náhodné porušenie našich interných predpisov bez toho, aby došlo k akejkoľvek ujme a bez narušenia výcviku, súkromia a bezpečia detí v našom zariadení. Máme za to, že táto situácia vznikla iba ako následok nedostatočnej komunikácie medzi trénerom a pani učiteľkou na mieste, čo následne vyvolalo zbytočný rozruch medzi rodičmi najmä na Facebooku. Ospravedlňujeme sa za neuvážené správanie trénera, ktoré sa už nebude opakovať.