TRI POŽIARE v priebehu jedného dňa: O strechu nad hlavou prišli desiatky ľudí

SLOVENSKO – Začalo to rozsiahlym požiarom v metropole východu. Neskôr plamene zničili priemyselnú budovu na Račianskej ulici. O strechu nad hlavou prišiel aj manželský pár v Dubnici nad Váhom. 

 

Neskutočné! Slovensko dnes zastihli vážne katastrofy. Oheň zničil viacero budov. Po jednej hodine v noci zhorelo do tla 8 bytov a podkrovie obytného domu na Podjavorinskej ulici. Na mieste zasahovali hasiči, ktorí oheň uhasili, predtým došlo k evakuácii bytovky. Požiar sa zaobišiel bez zranení. „Išlo o požiar ôsmich bytov, škoda zhruba 50 tisíc eur, príčina bola pravdepodobne sviečka,  zasiahlo to aj podkrovie, lebo to boli podkrovné byty, čiže pod strechou,“ priblížil operačný dôstojník Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Košiciach. Na mieste zasahovalo 21 hasičov s 11 vozidlami, požiar zlikvidovali o 6:14 ráno. Podľa informácií televízie markíza na požiar upozornilo len 6-ročné dievčatko.

Na vrchných poschodiach bytovky býva 40 ľudí.
Zdroj: TASR

MASÍVNY POŽIAR na známom Košickom sídlisku: HOREL LUNÍK IX.

Starosta mestskej časti Luník IX Marcel Šaňa objasnil, že evakuovaným obyvateľom cez noc poskytli prístrešie. „Ubytovali sme ich v priestoroch miestneho úradu, ráno išli k príbuzným a čakajú, či ich pustia domov,“ uviedol. V bytovke aj popoludní pokračovali obhliadky, ktoré majú zistiť rozsah poškodenia najmä strechy. „Uvidíme, či ju treba čiastočne opraviť, alebo treba celú novú strechu,“ skonštatoval starosta.

Hasiči bojovali s plameňmi aj v Bratislave

Rozsiahly požiar budovy na Račianskej ulici v Bratislave, v areáli bývalého podniku Palma, sa hasičom už podarilo dostať pod kontrolu. Momentálne rozoberajú strešné a stropné konštrukcie a dohášajú ohniská. „Z dôvodu vysokej škody predbežne vyčíslenej na 265 tisíc eur bola na miesto vyslaná expertízna skupina na zisťovanie príčin vzniku požiarov,“ spresnili hasiči. Masívny požiar vypukol dnes ráno po 10:00 v objekte bývalej lisovne. Ide o historickú dvojpodlažnú budovu v asanácii. Na mieste naďalej zasahujú desiatky profesionálnych a dobrovoľných hasičov z celej Bratislavy.

AKTUALIZOVANÉ FOTO A VIDEO: Palma padla popolom, Kusý varuje zatvorte si okná!

Škody po MASÍVNOM POŽIARI na Račianskej vyčíslili na viac ako 260 tisíc eur

Manželskému páru zhorel rodinný dom

Nešťastie sa prihodilo aj staršiemu manželskému páru v Dubnici nad Váhom. Do tla im pred očami zhorel rodinný dom na ulici Športovcov. Hasičom požiar ohlásili v popoludňajších hodinách. „Po príchode na miesto zistili, že požiarom je zasiahnutá časť druhého podlažia a strecha dvojpodlažného rodinného domu. Majiteľ domu sa bez zranení nachádzal mimo postihnutého objektu,“ priblížil hovorca Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Trenčíne Marián Petrík.

POŽIAR STÁLE POKRAČUJE: Hasenie komplikujú najmä prepadávajúce stropy

 

Viac o téme: Bratislava, Dubnica nad Váhom, Košice, požiar, Slovensko, tragédia

Súvisiace články