Trnavská radnica hľadá členov občianskej poriadkovej hliadky, majú to byť Rómovia

SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. je najväčší poskytovateľ komplexných informačných služieb na Slovensku. Je moderným informačným médiom založeným na báze nezávislej tlačovej agentúry.

TRNAVA – Mesto Trnava hľadá dvoch zamestnancov občianskej poriadkovej služby, ktorí budú dohliadať na poriadok a bezpečnosť v lokalite Linčianska. Podľa zverejnených kritérií majú byť príslušníkmi marginalizovanej komunity, predovšetkým rómskej. Nesmú však byť odsúdení za trestný čin proti životu a zdraviu a za akýkoľvek zločin. Radnica im ponúka plat od 624 eur mesačne.

 

Trnava získala na zriadenie občianskej poriadkovej hliadky nenávratný finančný príspevok vo výške viac ako 40-tisíc eur z Európskeho sociálneho fondu. Aktivity poriadkovej hliadky budú podľa Zuzany Královičovej z Mestského úradu v Trnave zamerané na mestskú časť Trnava – juh. Poskytovať budú pomoc pri dodržiavaní poriadku v rámci areálu Základnej školy s materskou školou na Gorkého ulici, pomáhať budú pri bezpečnom prechádzaní detí cez cestu, dohliadať však budú aj na verejný a súkromný majetok.

Členovia hliadky majú tiež predchádzať vzniku konfliktov v marginalizovanej rómskej komunite, ako aj konfliktov medzi členmi tejto komunity a väčšinovým obyvateľstvom. V prípade potreby majú byť členovia hliadky nápomocní hliadkam mestskej polície alebo Policajného zboru, žiadne kompetencie na vykonanie zákroku v prípade narušenia poriadku však nemajú.

Záujemcom o prácu v poriadkovej hliadky stačí vek 18 rokov a ukončená povinná školská dochádzka, mali by mať však aj komunikačné zručnosti, kultivovaný prejav a vystupovanie. Žiadosti o zaradenie do výberového konania môžu záujemcovia posielať na Mestský úrad v Trnave do konca júla. Oprávnenými žiadateľmi vo výzve na financovanie takýchto hliadok z Európskeho sociálneho fondu boli obce s počtom minimálne 80 obyvateľov z marginalizovaných rómskych komunít.

Viac o téme: Európsky sociálny fond, marginalizované skupiny, miestná poriadková služba, MOPS, neávratný finančný príspevok, Rómovia, samospráva, Trnava

Súvisiace články