Domáce

Trnavský samosprávny kraj pripravuje opatrenia pre prípad možného výskytu koronavírusu

Vírus sa naďalej šíri. Zdroj: SITA/AP Photo/Ahn Young-joon, File

TRNAVA – Trnavský samosprávny kraj (TTSK) vytvoril mimoriadnu pracovnú skupinu, ktorá pripravuje riešenia pre prípad možného výskytu koronavírusu. Informoval o tom odbor komunikácie TTSK.

Prvé zasadnutie skupiny sa uskutoční v utorok (3. 3.). Skupinu tvoria zástupcovia kraja, zástupca okresného úradu v sídle kraja, štyria riaditelia regionálnych úradov verejného zdravotníctva (Trnava, Senica, Galanta, Dunajská Streda), medicínsky riaditeľ Fakultnej nemocnice v Trnave a zástupca krajského operačného strediska záchrannej zdravotnej služby.

Podľa TTSK je hrozba výskytu koronavírusu na Slovensku reálna. “Koronavírus môže byť diagnostikovaný aj u nás, takže je dôležité, aby sme boli na túto hrozbu pripravení a najmä aby všetky inštitúcie postupovali koordinovane a mali dostatok informácií,” uviedol predseda TTSK Jozef Viskupič.

Opatrenia kraja sa budú týkať aj informovanosti jednotlivých organizácií v zriaďovateľskej pôsobnosti TTSK, teda najmä stredných škôl, zariadení sociálnej starostlivosti, múzeí, galérií či piešťanského letiska. Účasť svojho zástupcu potvrdila aj Fakultná nemocnica v Trnave, ktorá je jediným ústavným zdravotníckym zariadením v Trnavskom kraji, ktoré má k dispozícii infektologické lôžka určené na hospitalizáciu pre pacientov s podozrením na nákazu koronavírusom.