Politika Kauzy Domáce

Trnka sa po zverejnení nahrávky bráni. Spochybnil jej pravosť

Trnka spochybnil pravosť i obsah medializovanej nahrávky. Zdroj: archív

BRATISLAVA – Bývalý generálny prokurátor Dobroslav Trnka pravosť záznamu s Marianom Kočnerom spochybnil. Pre televíziu Markíza sa vyjadril, že Gorilu nikdy nemal a nikoho nevydieral.

 

Trnka pre televíziu prízvukoval, že mu vyšetrovateľ nahrávku nepredložil. „Sú tam udalosti, ktoré môžu byť v reálnom čase stotožnené, alebo nemusia byť stotožnené. Taká nahrávka sa dá bez problémov zmanipulovať,” povedal. Ako ďalej uvádza Markíza, na nahrávke sa hovorí o kšeftovaní zo záznamom kauzy Gorila, tiež že Marian Kočner si mal nahrávku u Trnku uložiť. Ten to popiera. Tvrdí, že ju nemal ani v kancelárii na Generálnej prokuratúry.

Bývalý generálny prokurátor takisto poprel, že sa pokúšal vydierať šéfa Penty Jaroslava Haščáka. „Keby som také niečo spravil, tak to je problém nielen pre mňa, ale pre celú spoločnosť. To sa nikdy nestalo, pána Haščáka som oficiálne videl raz v živote,“ konštatoval pre televíziu. To, že sa s Marianom Kočnerom poznal a sporadicky stretával nepoprel. „Nerobil som však s nim ani biznis, ani nechodil do krčmy, ani na dovolenky, nikam,” dodal. Či zváži dočasné prerušenie funkcie prokurátora podľa televízie oznámi v najbližších dňoch.