Trump chce opäť napadnúť výsledky volieb v Pensylvánii na Najvyššom súde

WASHINGTON – Úradujúci americký prezident Donald Trump sa napriek predchádzajúcim neúspechom naďalej snaží spochybniť svoju porážku v novembrových prezidentských voľbách. Jeho volebný tím v nedeľu oznámil, že podal na Najvyšší súd návrh na zrušenie rozhodnutí najvyššieho súdu v štáte Pensylvánia, uviedla agentúra DPA.

 

Trumpov tím tvrdí, že tamojší súd svojimi troma rozhodnutiami, ktorými zmenil pravidlá hlasovania poštou, porušil ústavné práva občanov. Výsledkom bolo, že v Pensylvánii sa započítalo aj množstvo neplatných hlasov.

Trumpa v novembrových voľbách porazil demokrat Joe Biden, úradujúci šéf Bieleho domu však svoju prehru stále neuznal a opakovane tvrdí, že o víťazstvo ho pripravili masívne podvody. Trump ani jeho právnici či podporovatelia ale neposkytli nijaké relevantné dôkazy na podporu svojich obvinení z volebných podvodov. Doteraz bolo odmietnutých viac ako 50 žalôb Trumpovho tímu, z toho dve podané na Najvyšší súd.

Viac o téme: Donald Trump, hlasovanie, Joe Biden, Najvyšší súd, napadnutie, Občania, Pensylvánia, podvody, porušenie, pošta, prezidentské voľby, USA, ústavné právo

Súvisiace články