Zahraničné Politika Top

Trump prezradil, koľko peňazí nosí vždy pri sebe. Daňové priznania ale zverejniť nechce

Trump nepotrebuje mať pri sebe veľkú hotovosť. Zdroj: TASR/AP

WASHINTON – Možno ste sa domnievali, že o Donaldovi Trumpovi viete už všetko. Aspoň teda to, čo ste chceli vedieť. Veď o americkom prezidentovi sa v médiách objavuje každý deň množstvo správ. A to, čo v médiách neodznie, určite oznámi sám Trump na Twitteri.

 

Je veľa vecí, ktoré o americkom prezidentovi Donaldovi Trumpovi ešte nevieme. Ide najmä o informácie zo súkromného života. To sa týka aj jeho financií. Veď on sám odmieta zverejniť svoje daňové priznania. A to tak zarputilo, že musela zasiahnuť prokuratúra a požiadala o zverejnenie týchto dokumentov. Ešte nejaký čas potrvá, kým k tomu dôjde.

Medzitým však Trump nedávno zverejnil drobné tajomstvo o svojich financiách. A to, koľko peňazí vždy nosí pri sebe a ako platí. Priznal sa tiež, že dáva veľmi štedré prepitné.

Plné vrecká 20-dolároviek

Podľa vlastných slov Trump nechodí s kreditnou kartou a má vo vrecku len pár papierových bankoviek. Jednému fotografovi sa ho podarilo zachytiť s plným vreckom 20-dolároviek, keď nastupoval do vládneho lietadla Air Force One.

V rozhovore pre novinárov povedal: “Nemám peňaženku, pretože už dlho nepoužívam kreditnú kartu.” Ako ale sám vraví muž, ktorý sa k bohatstvu dostal vďaka obchodom s nehnuteľnosťami, má rád pri sebe trochu hotovosti.

Na fotke vidieť, čo má Trump vo vrecku.

To si môže samozrejme dovoliť len bohatý človek, ktorý má okrem toho stále k dispozícii početný personál. Milionár a prezident sa málokedy dostane do situácie, kedy by musel sám v hotovosti za niečo zaplatiť.

Nepotrebuje ani vodičský preukaz, žiadny parkovací lístok, peniaze na kávu, obed v kantíne, či na darček pre manželku. Všetko zariadia jeho zamestnanci.

Že by mal aj dobrú stránku?

Ten, kto sa dostal tak vysoko na spoločenskom rebríčku, je takmer stále obklopený ľuďmi, ktorí mu slúžia. Osoby, ako je Trump, sú len veľmi zriedkavo sami – na cestách, v hotelových izbách. A práve preto potrebuje mať prezident pri sebe trocha hotovosti.

“Milujem napríklad rozdávať prepitné. Možno by to prezident nemal robiť, ale rád nechávam ‘trinkgeld’.” A má pravdu, prečo by prezident nemohol dať prepitné, keď je so službami spokojný.

Ilustračné foto: pixabay