Politika Zahraničné

Trump sa cíti plný síl a verí, že v prezidentských voľbách porazí Bidena

Donald Trump - Zdroj: SITA/AP/Evan Vucci

WASHINGTON – Americký prezident Donald Trump sa cíti byť mladý a plný života a verí, že v boji o prezidentské kreslo dokáže ľahko poraziť demokrata Joea Bidena. Informovala o tom agentúra AP.

Trump (72) týmito slovami v piatok reagoval na otázku, aký vek je už pre prezidenta USA príliš vysoký, ktorú mu v Bielom dome položil jeden z novinárov. “Cítim sa ako mladý muž. Som taký mladý. Nemôžem tomu uveriť… Som mladý vitálny muž,” uviedol šéf Bieleho domu.

Trump sa následne pousmial a dodal, že si nie je istý, ako je na tom v tomto smere jeho demokratický protikandidát Biden – druhý najstarší uchádzač o post prezidenta po Berniem Sandersovi (77). Do súboja o prezidentskú nomináciu Demokratickej strany pre voľby v roku 2020 doposiaľ vstúpili alebo takýto krok signalizovali už zhruba dve desiatky osobností. V prieskumoch sa umiestňujú na prvých priečkach Bernie Sanders, Kamala Harrisová, Elizabeth Warrenová, Cory Booker, ako i Joe Biden.

Podľa mnohých má 76-ročný Biden, bývalý viceprezident Baracka Obamu a rešpektovaný politik, najlepšie predpoklady na to, aby porazil súčasného republikánskeho šéfa Bieleho domu. Samotný Trump nedávno, keď sa len očakávalo oznámenie Bidenovej kandidatúry, uviedol, že bývalého viceprezidenta “nevníma ako hrozbu”.