Zahraničné Politika Top

Trumpove vesmírne sily predstavili uniformu a zožali výsmech. Poznáme dôvod

Vznik Space Force je pre Donalda Trumpa úspechom. Zdroj: STA / AP

WASHINGTON – Založením Space Force (vesmírnych síl) sa chce americká armáda pripraviť na konflikty vo vesmíre. Prezentácia nových uniforiem pre “vesmírnych vojakov” však vyvolala medzi užívateľmi internetu vlnu posmechu. Mnohí z nich dokonca navhrli zmeny na ich zlepšenie.

 

Odhalením novej uniformy pre Space Force sa novovytvorená samostatná ozbrojená zložka postarala na internete o posmech. Space Force zverejnili na Twitteri fotografiu, na ktorej je vidieť na hrudi a pleciach nové nášivky. Okrem toho je uniforma pokrytá klasickým maskovaním hnedými a zelenými fľakmi.

Tweet komentovali tisíce ľudí, napríklad aj otázkami: “Na čo je dobré nosiť vo vesmíre maskovanie? Aký majú vôbec zmysel ‘Space Force’?” Ďalší užívateľ sa pýtal, s koľkými stromami sa môžu vesmírne sily vo vesmíre stretnúť. Iní navrhli vylepšené maskovanie – čierne tričko s trblietavými hviezdičkami.

Predstavitelia Space Force niekoľko hodín po zverejnení fotografie vysvetlili, že použitie súčasných uniforiem americkej armády a letectva má ušetriť náklady na nový návrh a produkciu. Okrem toho majú príslušníci vesmírnych ozbrojených síl vyzareť ako ich kolegovia.

Prezident Donald Trump gratuluje prvému veliteľovi vesmírnych operácií Spojených štátov amerických, gen. Johnovi Raymondovi, k vzniku Space Force 20. decembra 2019. Zdroj: SITA / AP

Donaldovi Trumpovi sa vďaka Space Force podarilo prvýkrát od roku 1947, kedy vznikla separátna jednotka amerického letectva, vytvoriť samostatnú ozbrojenú zložku americkej armády. Pre Trumpa je to úspech, pretože sa za vznik vesmírnych síl sám zasadzoval. Chce tak pripraviť armádu na konflikty vo vesmíre a brániť tam americké záujmy.  Zo zeme majú odraziť akúkoľvek agresiu vo vesmíre a tiež z neho. 

Mohlo by vás zaujímať